Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet leukémia jele?

Lehet leukémia jele?

Figyelt kérdés
Egy hónapja egyre fáradékonyabb, feledékenyebb, kedvetlen vagyok, és nyirokcsomó megnagyobbodast is észleltem, fél éve voltam dokinál aki elküldött a pajzsmirigy és a nyirokcsomó megnagyobbodás miatt ultrahangra, ott meg nem erősitették meg a diagnózist. Most nagyon beparáztam mert a megtudtam hogy unokatesómnál leukémiát diagnosztizáltak
2011. aug. 8. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor nem pánikolni kell, hanem egy részletes,teljes kivizsgálást csináltatni. Addig is mozgás friss levegőn, pihenés, sok gyümi, sok folyadék, vitaminpótlás!
2011. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyirokcsomó: ha a fél évvel ezelőtti vizsgálathoz képest nem változott a mérete, lehet valami nagyon egyszerű oka. például keveset iszol, a fogaid kicsit ezt megsínylik és emiatt van egy enyhe krónikus gyulladás. (A nyirokcsomó megnagyobbodás egyébként inkább lymphoma jele, de ez végülis most nem olyan fontos, mert ez is onkológiai betegség.)


Fáradtság: Nézz szét a körülötted lévő emberek között, szerintem rengetegen fáradtak, kedvetlenek. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell komolyan venni, csak vedd figyelembe, hogy sok a leukemiánál összehasonlíthatatlanul gyakoribb zavar, pl vashiány okozhatja.


A leukémiának, lymphomának más tünetei is lehetnek: súlyvesztés, hőemelkedés. De akár tünetmentes is lehet kezdetben.


Összefoglalva: Mind a két fő panaszodnak számos, gyakoribb oka lehet. De ettől még egy laborvizsgálatot érdemes lenne csináltatni. Márcsak azért is, mert téged ez nyomaszt, menj el orvoshoz.


Én ezeket a betegségeket választottam szakterületemnek, és éppen ezért már kétszer is felkerestem háziorvost, hematológust, hogy nézzék meg a nyirokcsomóimat. És akkor megnyugodtam. Ismerem az aggodalmad, és főleg emiatt javaslom, hogy menj el a háziorvoshoz.

2011. aug. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!