Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gombák a mosogatógépben,...

Bíborpille kérdése:

Gombák a mosogatógépben, mosógépben! Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Most olvastam a cikket az Indexen.

[link]


Az én mosógépemben is van, pontosan a gumitömítés alatt. Néha nekiesek Ultra Szavo-val, olyankor szép lesz, de újra előjön a fekete gomba. Mit lehetne tenni végleg ellene?


2011. jún. 22. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyirkos,nedves sötét helyeken előjöhetnek gombák.

A mosó és mosogatógépek erre ideális táptalaj,mert minde adott, hogy esetleg gomba telepedjen meg.Igaz én erről most hallok először!Nem is gondoltam volna,hogy ezekben is tenyészhet.

Az ecet megoldás mindenre:havonta azzal vizkőtelenítek,fertőtlenítő hatása van,vízkőmentes szép tiszta lesz minden tőle,ja és olcsó!

Az egyéb kemikáliák nem tudom milyen hatással lennének a mosógépre,nem biztos hogy használnak neki.

2011. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én mindkettőt havonta átmosom ecettel (üresjáratban 3-4 deci ecettel) Soha nem volt még penész benne.
2011. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még sosem hallottam ilyenről.
2011. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szedd le és ha szerencséd van drágán eladod!
2011. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mosás után nyitva hagyom megszáradni a gép belsejét is, de sajnos a gumitömítések alól nem szárad ki a víz.

Az ecetet kipróbálom, gondolom 20%-os eset lesz a legjobb hozzá. Köszönöm a tanácsot!


Az eladás nem foglalkoztat, nincs meg az őstermelőim! :)

2011. jún. 23. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!