Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi időnek kell eltelnie...

De Puta Madre kérdése:

Mennyi időnek kell eltelnie két allergiateszt között?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha túl sokszor van vizsgálva (nem vérből, hanem szúrva) akkor ez okozhat allergiát. Igaz ez, és ha igen, mennyi idő kell elteljen 2 között? Lehetőleg olyan írjon, aki tutira tudja, nem csak hiszi! ÉS köszönöm!
2011. jún. 17. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mondjuk úgy tudom a TB nem is támogat 1nél több tesztet.
2011. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn csinálnák harmadszor, de nem kellett fizetnem a másodikat sem.
2011. jún. 17. 15:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy "szúrva", de Prick-tesztet 5 évente van értelme csináltatni. (az alkarodra cseppentik az allergéneket, és utána kis lándzsával vagy tűvel megszúrják, és 15 perc múlva leolvassák)
2011. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Erre gondolok szúrás alatt!! Szóval ilyen Prick tesztet csináltak tavaly az allergológián. (Azt mondták, hogy negatív, pedig bedagadt, bepirosodott, mintha szúnyog csípett volna.) Most máshol újra akarják csinálni, de úgy hallottam, hogy nem szabad túl gyakran, mert ez is okozhat allergiát. Vagy nem okoz, de nincs értelme gyakrabban?? Hogy érted?
2011. jún. 19. 12:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs értelme gyakrabban, mert ugyanaz lesz az eredmény. Az normális, hogy bepirosodott, főleg a jobb kezeden a felső szélső, mert az a pozitív kontroll. (hisztamin) Amúgy akkor számít az eredmény pozitívnak, ha a kialakuló kis göb legalább 3mm átmérőjű. Ne izgulj, a legtöbb embernek kialakul kis viszkető folt valamire (ált poratka és parlagfű), de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek a okozzák a panaszaidat. Mik is azok pontosan?
2011. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gyakran eldugul az orrom, és sűrű nyákot érzek a torkomban. E miatt nagyon gyakran hányingerem van, mert nem kapok levegőt rendesen. 2 napja próbálok sós vízzel öblögetni,valamivel jobb, de nem teljesen. A héten voltam a fülészeten, itt mondták, hogy hétfőn menjek vissza, csinálnak allergia tesztet. Hiába mondtam, hogy tavaly voltam, és negatív lett. Szóval, most nem tudom, mi legyen. Vizsgáltassam újra? VAgy menjek más fülészetre?
2011. jún. 19. 12:56
 7/14 A kérdező kommentje:
Különben a felső szélső volt piros, azt hittem, hogy az allergiát mutat.
2011. jún. 19. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor nézesd meg még egyszer, hátha kiderül valami. Egyébként nehéz ügy, mert sok olyan allergiás van, akinek negatív a tesztje és így szegény orvosok nem tudnak velük mit kezdeni, de ezért ne gondold, hogy ők a hibásak. Hidd el, tapasztalatból mondom. Ilyenkor általában azt csinálják, hogy felírnak antihisztamint és megnézik, hogy használ-e.
2011. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor akármilyen gyakran lehet ilyen allergiatesztet csináltatni, nem veszélyes, nem okoz allergiát? Csak nincs értelme, ha jól értem...?
2011. jún. 19. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, nincs értelme, de bajod nem lesz tőle.
2011. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!