Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Augmentin duo (1g) szedésének...

Augmentin duo (1g) szedésének következményeképp emésztési és nőgyógyászati problémák?

Figyelt kérdés
Gyulladásra kaptam a fent említett gyógyszert. Amire kaptam azt a problémám teljesen elmulasztotta. Viszont már a szedése alatt is kellemetlen illatú hüvelyváladékom volt és viszketett. Most hogy 1 hete abbahagytam és emésztőrendszeri kellemetlenségeim és alhasi (menstruációs jellegű) fájdalmaim vannak. Lehet összefüggés? Valami hasznos tipp? (orvoshoz csak végső esetben mennék)
2011. jún. 11. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gombás fertőzés jött elő az antibiotikum miatt.
2011. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
biztos, hogy gomba? vagy lehet vmilyen más fertőzés? felülfertőződhet?
2011. jún. 11. 00:26
 3/6 anonim ***** válasza:
hát oevos nem vagyok, ezt nem tudom megmondani, de az antibiotikumtól lehet gomba. Sőt augmentintől nekem is lett
2011. jún. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel gomba, mert az antibiotikum kiöli a hüvelyflóra jó baciait is, így elszaporodnak az amúgy hasznos gombák. Vegyél Canestent vagy Pevarilt.Sajnos előfordul antibiotikumos kezelésnél után még a hasfájás is, érdemes normaflort szedni.
2011. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi! holnap veszek! akkor csak azt nem értem h alhasi fájdalmaim miért vannak... sajnos menstruáció miatt várnom kellett egy hetet így csak most tudom elkezdeni a kezelést. félek h valami felfertőződött, akkor a méhszáj is nyitottabb.
2011. jún. 11. 01:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha "túlszedették" veled a nagy dózisú antibiotikumot (volt ilyen a családban)ab ovo legyengül az immunrendzsr-szinte bármilyen fertőzést elkaphattál.Gondold végig, mi "történt" veled ezen idő alatt-pl. voltál-e fürdőben. A mentruációs görcseid fertőzésre utalnak. Csakhogy ez lehet ugyanúgy gomba mint baktérium. (pl. coli). Ez is egyfajta gyulladással jár. Ha rosszul választod meg az irányt, még rosszabbodhat is. Inkább szaladj el nőgyógyászhoz, bármilyen kellemetlen is.
2011. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!