Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi ez a köröm melletti gyulladás?

Mi ez a köröm melletti gyulladás?

Figyelt kérdés

A show az, hogy tegnap voltam bőrgyógyásznál, de több dolog miatt is, és most vagy ez a lábgombásodás része, vagy nem mondta, mi, vagy nem vettem észre (Külföldön élek, nem anyanyelv). 3 hónapig vártam erre az időpontra!

Tehát a lábkörmök mellett oldalt gyulladt piros hólyagok, nyomásra érzékeny. Lábgombásodásom az biztos hogy van. Nemrég életemben először egy pedikűrös lekezelte a lábamat, de szerintem nem vágta be a körmöt, nem hiszem, hogy benőtt köröm volna.

Kisbabám miatt éjszaka zokniban alszom, mert így nem hallatszik a padlón, ahogy visszamegyek az ágyamba és amikor sír, ne menjen az idő azzal, hogy zokni fel. Nappal is muszáj papucsot felvenni, amiben izzad a láb. Mivel a kincsem mostanában tanul mászni, nem hiszem hogy higiénikus lenne, ha mezítláb járnék, úgyhogy nem is igen látok megoldást. Ha olyan linket tudtok írni, ahol van erre megoldás, azt is köszönöm, és a válaszokat is!


2009. márc. 14. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik ujjadon van ilyen? Kívül, vagy belül?
2009. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Több lábujjon is, a középsők, és egyik lábon a gyűrűsujjnak megfelelőn. Jé, csak a belső (nagylábujj felőli) oldalon! Ez eddig fel sem tűnt... De az egyik lábamon a nagylábujj külső, másikon a belső oldalán.
2009. márc. 14. 13:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Ami a nagylábujj külső oldalán van, azt hiszem, régebben is megvolt, közben előjön-elmúlik. Ez máshogy "fáj" amikor megnyomom, ez szerintem más dolog.
2009. márc. 14. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A körömbenövés az öregujjakra (a hüvelykujj megfelelője) jellemző, általában a belső oldalon, és csak sebész tudja rendbehozni.


Ha több ujjon van, akkor inkább fertőzésre gondolnék, lehet, hogy a gombától van.


A lábgomba melegágya a nedves környezet, ezért azt a lábat minden áron szárazon kéne tartani, hintőporozni. Minek a zokni, ha papucs is van rajtad? Zokniban aludni nagy butaság! És ha a babát leteszed a padlóra, akkor a mezitlábadat mitől félted? Nem értem az egészet :(

2009. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ismét a válaszod! Sokat segít, akkor kenegetem a körmöm melletti részt is.

Nem a lábamat féltem :))... Lehet, hogy félreérthető, amit írtam? Tehát csak éjszaka használok zoknit, hogy amikor felkelek a kisbabámhoz (eddig elég gyakran), pontosabban visszaalváskor fontos, hogy ne ébresszem fel. Ugyanis a papucs kopogását hallani a parketten, ha mezítláb megyek, azt is, csak zokniban nem. Kipróbáltam, hogy csak akkor húztam fel a zoknit, amikor meghallottam sírni, de amíg felhúztam, olyan éber lett, hogy alig lehetett visszaaltatni, ezért alszok zokniban.

Nappal nem hordok zoknit, pont azért, hogy ne izzadjon a gombás dolog miatt a lábam, és mezítláb nem tartom higiénikusnak. A kisbabám sok mindent a szájába vesz, ne kerüljön olyasmi a szájába, amihez mezítláb, gombás lábbal értem. Így papucsot hordok, de abban is izzad, és ez nem az az időszak az életemben, amikor túl sok idő lenne mosogatni meg hintőporozni, de igazad van abban, hogy kellene. (Úgy gondolom, hogy Neked is volt már kisbabád, és tudod, miről beszélek.) Köszönöm mégegyszer, és remélem, így már érthető.

2009. márc. 14. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!