Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van rá esély hogy elkaptam?

Van rá esély hogy elkaptam?

Figyelt kérdés
Análisan csináltam egy fiúval én is fiú vagyok és csak nagyon kicsit csináltuk ahogy észrevettem hogy vérzik abbahagytam.ezvolt féléven belül nem emlékszem mikor és most hírtelen lázam lett elsőnap fáradékony lettem másnap folytatódott a láz meg a nyakamon egy pukli lett.Van rá esély hogy csak megfáztam vagy ilyesmi vagy 100%-ra AIDS?
2011. máj. 13. 15:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

(ki nem sz*rja le, hogy meleg.. egyébként csöndben megjegyzem, hogy gyanítják, azért nagyobb az aránya a hiv-fertőzötteknek a melegek körében, mert ők eljárnak szűrésre. a heterók meg nem nagyon. :///)

akkor is lehet valaki fertőző, ha még semmilyen kockázatos szexuális kapcsolata nem volt. ti. vannak intravénás kábítószerhasználók, pozitív anya anyateje is tartalmazhat vírust, és orális szex esetén is előfordulhat, hogy pl. fogmosás vagy zsömleevés után apró láthatatlan sebek, repedések keletkeznek a száj nyálkahártyáján - az ondóból/hüvelyváladékból pedig bekerülnek a véráramba.


menjetek el szűrésre! és használjatok gumit. ennyi!

2011. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ezt mi nem tudjuk megmondani, hogy fertőzött vagy-e. Esély van rá, de istenem, mozdulj már meg és derítsd ki -.-
2011. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Menj el AIDS szűrésre. Bp 11.ker karolina úton van egy ilyen hely másnapra meg van az eredmény!

És amíg nem biztos h az vagy, NE AGGÓDJ!

2011. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hogy ne aggódnék?:(
2011. máj. 13. 15:47
 15/19 A kérdező kommentje:
És ez lehet másfajta betegség tünetei?első nap délután lefeküdtem aludni és utána mikor este 7-8 körül felkeltem nagyon fáradt voltam utána éjszaka nem bírtam aludni melegem volt és izzadtam reggel megmértem a lázam 38,5 volt akkor visszafeküdtem és szinte az egésznapomat az ágyban töltöttem mert fájt a fejem.másnap is volt lázam de váltakozott volt csak hőemelkedés de volt láz is.és a nyakamon egy pukli van a jobb oldalán
2011. máj. 13. 15:50
 16/19 anonim ***** válasza:

Ráérsz akkor aggódni, ha tényleg pozitív az eredmény.

Amúgy tavaly a fiam is ránk ijesztett a duzzadt nyirokcsomóival/ azt hittük daganat/, de később kiderült hogy a felső légúti megbetegedése okozta./

2011. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Amúgy én úgy tudom, hogy ha valaki el is kapja akkor évekig is eltarthat hogy tünetmentes. A duzzanat mástól is lehetű
2011. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

egyébként eleve torokgyulladás-időszak van. a lakótársam mononukleózis gyanújával, de legalábbis tüszős mandulagyulladással ücsörög mellettem, otthon anyámra és a húgomra rátört a hányós-fos*s vírus, én pedig barátnőmmel torokfájással, hurutos köhögéssel szenvedünk.

szóval lehet bármi.

vizsgáltasd ki magad háziorvossal, menj el egy hiv-szűrésre - 4 óra van, talán még nyitva vannak, futás!

2011. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a srác HIV+ is volt, még akkor is kicsi az esélye, hogy első alkalommal elkapd. Az első években a betegség tünetmentes, és nagyon sokáig olyan alacsony a vírusszint a szervezetben, hogy nem fertőz. Ha fertőzött emberrel szexelsz rendszeresen még akkor is simán van rá esély, hogy megúszhatod.


Azért tudom, mert nekem egy nagyon jó barátom HIV+, és amikor kiderült, akkor együtt nagyon alaposan utánanéztünk mindennek.


Egyébként nem azért gyakoribb a melegeknél, mert ők járnak szűrésre, hanem azért mert a végbélben könnyebben keletkezik sérülés, míg a hüvelyben eleve van egy védőburok, ami miatt nehezebben jut be bármilyen vírus a szervezetbe. Tehát önmagában nem az a kérdés, hogy fiú vagy lány, hanem hogy análisan, vagy vaginálisan csinálják.


De légy óvatos, járj el rendszeresen szűrésre, és ne csinálj hülyeséget. Attól hogy teherbe nem eshet egyikőtök se, ugyanolyan fontos a védekezés!!!

2011. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!