Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan csinálják az orvosi...

Hogyan csinálják az orvosi altatást gyereketnél?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Engem mandulaműtétemkor kb húsz éve úgy altattak, hogy belélegeztettek velem valamit, amitől pár másodperc alatt elaludtam.
2011. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában kapnak egy altató injekciót a fenekükbe, amitől elszédülnek és elalszanak.
2011. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és ha a beteg nem engedi akkor?
2011. márc. 23. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:

nem engedi?? egy gyerkőc sokat nem tud tenni, max lefogják..

az említett mandulaműtétnél én egy egész nagy hisztis lecsaptam, hogy nem veszem be a gyógyszert, majd végül az injekciós zsarolás hatására inkább megtettem. (holott korábban egyet sem tudtam lenyelni valami miatt, féltem tőle, hogy megfulladok..)

2011. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tudod, egy kórházban nem kérdezik a gyereket, hogy mit enged, hanem teszik, amit kell.


De ha egy gyerek ennyire el van kapatva, akkor jobb, ha minél elöbb elkezded nevelni, mert különben még nagyon sok baja lesz neki is az életben, meg neked is vele!

2011. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha gyerek vagy,akkor semmit nem tehetsz,esetleg a szülőkkel megbeszéled!

Ha a szülő vagy,akkor mint a filmekbe,keverj altatót a kajájába,elalszik,és minden rendben!

Bár ha értelmesen el lehet mondani neki,akkor azzal sokkal többet el lehet érni!

Azt meg nem tudom,ki az aki önként és dalolva megy a műtőbe!

Igazán megértem szegény gyereket,én sem szivesen mennék,sőt ha nem életbevágó,nem is mennék!


OFF:

Miért pont fenékbe adják az altatót?

2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és orvosok adják a altatót a a kajába vagy neked kell bele tenned
2011. márc. 23. 18:01
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Általába oda szokták adni. :D Vagy combba. De nem minden esetben adnak szurit.
2011. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha a szülő vagy,akkor mint a filmekbe,keverj altatót a kajájába,elalszik,és minden rendben! "


EZ igazán dijnyertes ötlet - ha megteszed, akkor utána az orvosok nem altatják a gyereket, mert valószinüleg az általad adott szerrel együtt nem lehet mást adni.

2011. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!


Én általános másodikos voltam, mikor eltört a karom. 2x műtöttek, drótozták, csavarozták, minden.


Az altatás úgy ment, hogy le kellett vetkőznöm pucérra, felfeküdtem arra a görgős ágyra, amivel visznek a műtőbe. De nem egyből oda mentem, hanem bevittek egy szobába, ahol megkaptam a "bátorító injekciót". Ezt így hívják, csökkenti a nyáltermelődést, és van benne egy kis kábító is.

De azért a műtőben még magamnál voltam. Még a lekötözésnél is, amikor készülődtek bekötni az ép karomba a mindenféle tűket. Ja, és magamnak kellett átmászni a műtős ágyra.

Szóval engem maszkkal altattak, számolni kellett visszafelé. De nem sokáig jutottam, hidd el. Be kellett szívni erősen a levegőt (altatógázt), és már el is kábultam.

2011. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!