Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Döglött galambtetembe léptem,...

Döglött galambtetembe léptem, mit csináljak a cipőmmel?

Figyelt kérdés
Ez nagyon fertőzésveszélyes, mert ugye valamitől csak meghalt...én meg levétel-felvétel során meg kell fogjam esetleg pl a cipőfűzőt, ami a talpához ért, stb. Vagy feleslegesen aggódom, úgyis sok kosz van a cipő talpon?
2009. febr. 22. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lábtörlő :D Amúgy igen, elég buta kérdés. Annyi szennyeződés kerül nap, mint nap a cipődre, amiről azt se tudod, hogy létezik. Lehet a galambot elütötték, vagy öreg volt szegény, egyáltalán nem biztos, hogy valami fertőző betegségtől halt meg. De ha ennyire aggódsz, akkor sikáld meg a cipődet. De ha nem csinálsz vele semmit, akkor se lesz semmi bajod.
2009. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagyját szedd le körömkefével, a többi majd lekopik. Vagy ha olyan a cipő, mosd ki mosógépben (vagy csak a fűzőjét).
2009. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
kuka
2009. febr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kuka mennyire volt komoly?...
2009. febr. 22. 23:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nagyon finnyás lehetsz. Inkább kidobnád a cipődet, mint hogy letakarítsd?!
2009. febr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem finnyáságról van szó, de mivel fertőtlenítem, mert attól meg tönkre mehet, más meg nem sokat érhet a vírusok, stb ellen, de lehet, h buta a kérdés valóban.
2009. febr. 23. 00:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet fertőtlenít, de nem fehérít, mint a hypo. Vegyél fel egyszer használatos gumikesztyűt és töröld át ecetes ronggyal, a cipőfűzőt is kimoshatod ecettel. Pár perc múlva öblítsd le a cipőt és mosd ki az ecetet a fűzőből. A kesztyűt, rongyot dobd ki. Ahol mosod a cuccokat (pl.lavor), azt alaposan fertőtlenítsd le használat után. Ha annyira undorodsz, egyszerűbb a fertőtlenítés, minthogy örökké viszolyogva gondolj a cipőre. A cipőt kidobni mégiscsak vétek volna.
2009. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Buta? Enyhe kifejezés. Töröld meg jól a lábad azt' kész. Ne nyavalyogj ilyeneken. Ki tudja mibe lépsz mindennap, amiről nem is tudsz, hogy belelépsz. Vagy azt se tudod, hogy létezik :D
2009. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NanoBattery válasza:

Keres egy hajléktalant és ajánld fel neki, te meg vegyél egy másikat, ha ennyire piperkőc vagy biztos telik másikra is... :(

Így mindenki jól jár… :)

2011. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!