Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hi! Miért van az, hogy amikor...

Hi! Miért van az, hogy amikor megmérem a vérnyomásomat akkor az mmHg résznél szívritmuzavart jelez. Pedig 68 a pulzusom. Nem mindig szokta kijelezni csak néha?

Figyelt kérdés
Másnak is volt már ilyesmi?
2011. febr. 27. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam méregetni a vérnyomásom. Amúgy szerintem a legtöbb műszaki áruházakban és hipermarketekben kapható vérnyomásmérő nem ér egy fabatkát se. Ha Neked is ilyen van, akkor szerintem ne nagyon foglalkozz vele.
2011. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szimplán trágya a vérnyomásmérő. Igazából az elektromosak nem sokat érnek. A jó öreg régi higanyos vérnyomásmérők voltak az igaziak, ahol az ember hallotta és látta is,hogy hol van a systole és hol a diastole.
2011. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak azt mondanám, hogy ma már a legtöbb rendelőben is elektromos vérnyomásmérők vannak, talán annyira mégsem rossz.


A szívritmuszavarnak nincs köze a pulzushoz, alacsony pulzusnál is lehet zavar. Nem nagyon irányadó a számodra, hogy másnak is volt-e már szívritmuszavara, ettől neked nem lesz jobb.

Azt javaslom, menj el az orvosodhoz, és mondd el neki. Egy EKG pillanatok alatt kimutatja, hogy tényleg van-e ilyen zavarod. Ha van, akkor minél hamarabb kezelik, annál jobb, és sokkal jobban jársz, mintha az okoskodókra hallgatnál, akik lazán rávágják, hogy biztos rossz a készülék, és évek múlva derülne ki a problémád. A Szívritmuszavar nem betegség, az orvosod el fog látni tanácsokkal, amikkel sokáig élhetsz egészségesen. Ha meg az EKG azt mutatja, hogy nincs zavar, akkor megnyugodhatsz, mert az egy mérési eredmény.

2011. febr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző, a rendelőkben azért vannak elektromos vérnyomásmérők, mert az EU idióta, és kitiltotta a higanyosat. Valamint, mert gyorsabb használni. A régi higanyos vérnyomásmérőkkel egy gyakorlott orvos sokkal precízebben tudott mérni. Ráadásul itt van ez a szívritmusos játék, amit minden második embernél eljátszanak a szerencsétlen vérnyomásmérők, a csuklóra szerelhető meg pláne, ha bármi hülyeség miatt nem tud rendesen mérni egyből vinnyog, hogy szívritmus.

Mondjuk EKG-re el lehet menni, de szinte biztos vagyok benne, hogy jó lesz az eredmény.

2011. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A csuklóra szerelhetők valóban rosszak.

Én azt gondolom, hogy egy EKG-t megcsináltatni évente egyszer amúgy is indokolt, nincs mellékhatása, nem kell hónapokkal előre bejelentkezni, és egyértelmű eredményt szolgáltat. Mindenképpen értelmesebb dolog ilyet csináltatni, mint vakon hinni benne, hogy a műszer a hülye, aztán rossz esetben meg csodálkozni, hogy most miért halok meg. Lehet, hogy tényleg rossz a műszer, de EKG-t csináltatni amúgy is érdemes. Kifordított világ, ahol az ember gyakrabban vizsgáltatja be az autóját, mint saját magát.

2011. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ő köszönöm a válaszokat! Annyi hogy nekem 1 hónapja volt mandulaműtétem és előtte a belgyógyász készített EKG-t és az nem mutatott ki semmit. Év elején meg voltam kardiólógián is és ott csináltak Szívultrahangot is és ott sem mutatott ki semmit. Akkor ezek kimutatnák ha ritmuszavar lenne ugye? akkor csak a mérő nem jó:S Nem csuklós hanem sima elektromos. De nem mindig mutatja ki csak néha. Gondolom ezek után a vizsgálatok után ennyi idővel nem jelenhet meg szivritmuszavar.
2011. márc. 2. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ezzel kellett volna kezdened, akkor nincs a vita. A szívultrahang és az EKG sokkal megbízhatóbb eredményt ad, mint ez a kütyü, akkor megnyugodhatsz. Elég frissek az eredményeid, ennyi idő után kár ismételni.
2011. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja oké! Hát nem értettem hozzá de mostmár világos. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 2. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!