Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagy baj, ha meg vannak...

Nagy baj, ha meg vannak dagadva a nyaki nyirokcsomóim, és fájnak? :/

Figyelt kérdés
Harmadik napja vagyok beteg. Rettenetes torokfájással indult, nyelni alig bírtam... Fájt az összes izmom, ízületem, lázas is voltam első este (38,2). Már nem fájnak az izmaim, nem vagyok lázas, a torkom már fele annyira sem fáj, viszont a nyaki nyirokcsomóim fájnak és húzódnak, amikor fordítom el a fejem, és az ujjaimmal ki is tudom tapogatni őket... Anyukám szerint normális, mert azt jelzi, hogy küzd az immunrendszerem az vírus ellen, és neki is mindig ez van... Meg az egyéb tüneteim is javulnak. Én mégis félek, hogy nehogy valami súlyos legyen. Jogos a félelmem?:S
2011. febr. 13. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem baj,teljesen normális ,hogy betegség alatt megduzzadtak és fájnak.

Van olyan is,hogy nem beteg az illető mégis tapinthatóak,addig nincs gond ekkor sem,amig "mozgathatóak"

2011. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem leírták, ez teljesen normális. védekeznek a betegség ellen :)
2011. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A baktérium okozta torokgyulladás hirtelen lép fel. Duzzadt nyirokcsomókkal, és lázzal jár. Ebben az esetben szükséges az antibiotikumos kezelés.
2011. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Dehát már múlik... Pont pénteken kezdődött, és úgy terveztem, hogy ha nem leszek jobban a hétvége folyamán, akkor hétfőn elmegyek orvoshoz...

Amúgy én pont arra gondoltam, hogy vírus, mert általában azzal szoktak ilyen végtag- és izomfájdalmak járni (leginkább az influenzával).

2011. febr. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!