Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mindig krákogok meg hörgök....

Mindig krákogok meg hörgök. Baj ez?

Figyelt kérdés
Sokszor ugy érzem hogy van vmi "lerakódás" a torkomon,pedig nem vagyok megfázva...szóval erőltetni szoktam a krákogást hogy kijöjjön...az a baj h naponta sokszor előfordul ez és félek hogy emiatt baja lesz a torkomnak!Ez elképzelhető?
2010. dec. 23. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó a krákogás mert megerőlteti a szöveteket. Próbálj Elixirium Thymi Compositumot venni gyógyszertárban ez folyósító anyag köptető, nagyon jó kakukkfű kivonat.
2010. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem mindegy, hogy csak krákogsz, vagy hörögsz is. Merthogy a magyarázatban már a hörgést nem említetted külön. Egyáltalán a hörgésen mit értesz?


Ha csak krákogsz szárazon, váladékürítés, köpés nélkül, az valószínűleg garatgyulladás. Időnként szinte mindenkinél előfordult, ez az akut forma, de fennállhat tartósan, nagyrészt évszaktól függetlenül is, ez a krónikus forma. Önmagában nem túl problémás még a krónikus sem, akár évtizedekig is fennállhat a nélkül, hogy nagyon elfajulna. De azért roppant kellemetlen, mert nem tudsz tőle rendesen beszélni, időnként lélegezni se, elvonja a figyelmedet másról, és ezzel a munkádban, a kapcsolatépítésben is zavarhat. A társadalmi zavaron túl baj, hogy leköti az immunrendszert is, mert állandóan küzdenie kell egy fertőzéssel, ami folyamatosan energiát von el az egész szervezetedtől.


Azért tudom ezt ilyen pontosan, mert nekem is ez volt vagy 15 évig, de elegem lett lett belőle, és egyszer csak elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább. Nagyrészt sikerült is tőle megszabadulni. Ha érdekel, visszatérhetünk a további tapasztalataimra.


Ha viszont váladékkel is párosul a krákogás, akkor az hörghurut lehet, amiből szintén van akut és krónikus. Erről kevesebbet tudok, mert annyira nem kellett vele foglalkoznom, de a neten találsz erről is eligazítást.

2010. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem mandulagyulladásom van, és pont így kezdődött! Egy teljes napig csak azt éreztem hogy valami nyálkás cucc folyik végig a torkomon...Próbáltam felköhögni, meg stb, de csak rosszabb lett.. Hánytam is kétszer éjjel, reggelre már fájt a mandulám, elmentem dokihoz, és kiderült hogy mandulagyulladásom van. A váladékozás általában valami gyulladásra utal.
2010. dec. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jajj..nagyon rossz, ma is egész nap szaladgáltam ki, hogy ne hallja a családom....néha könnyen kijön, néha meg majd megfulladok...már arra is gondoltam hogy pszichés alapon van.... :(
2010. dec. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!