Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rossz a lázmérőm? (Kérdésed...

Rossz a lázmérőm? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Torokfájás, rossz közérzet, köhögés, orrfolyás... minden ami egy megfázás tünete. Szóval megmértem a lázam.

Az első mérés eredményét - mostanában fura módon - farenheitben adta meg a lázmérő. E szerint 41,4 fokos lázam van. Azért ezt enyhén sokkaltam. Gyorsan visszadugtam még egy mérésre. Ekkor visszaváltott celsiusba és most csak 37-et mutatott.

Na mondom akkor 3 a magyar igazság. Ez már csak 36,4-et...


Nem tudom, a következő mérés már azt mutatná, hogy kihültem és meghaltam?!


Szerintetek most akkor van lázam vagy nincs? :)


(Tudom vegyek másik lázmérőt... fogok is, de nem ma)


2010. okt. 30. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan rossza hőmérő, valószínűleg merül benne az elem. Ha 41 fokos lázad lenne, már az ájulás határán lennél. Valószínűleg enyhe hőemelkedésed van, azzal meg semmi teendő. Ha mégis aggódsz, hogy lázas vagy, vegyél hűtőfürdőt, vagy tekerj vizesruhát a bokádra és a csuklódra. Amúgy a láz jó, pusztítja a baktériumokat a szervezetedben. A valóban magas, csillapításra szoruló lázat arról fogod észrevenni, hogy a szíved körül furcsa, kellemetlen érzésed lesz.
2010. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Ne tekerj semmit a bokádra meg a csuklódra, mert még jobban megfázol, és akkor tényleg lázad lesz. Most valószínűleg nincs. A digitális hőmérők amúgy se pontosak, nem lehet rájuk fél fokkal nagyobb pontossággal számítani.
2010. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy a p.ba fázna meg a csuklóra vagy bokára vizes ruhától???? Nem azt mondtam, hogy üljön jeges vízbe!

A csuklónál és a bokánál a legvékonyabb a bőr, így az oda tett vizes ruha gyorsabban "hűti le" a vért, így csökkenti a lázat. Orvos mondta... Jobb, mint a hűtő fürdő.

2010. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egyelőre majd megfagyok... szóval inkább egy forró fürdőt veszek mint egy hidegfürdőt vagy borogatást.:)

2010. okt. 30. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

"farenheitben adta meg a lázmérő. E szerint 41,4 fokos lázam van."


41 Fahrenheites hőmérséklet 22,6 Celsius!

2010. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lázas vagy, a forró fürdő emelni fogja....
2010. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"41 Fahrenheites hőmérséklet 22,6 Celsius"


Na ezt elcsűrtem, 5 fok celsius!

2010. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meleg fürdőt semmiképp ne vegyél!

Én még emlékszek arra,amikor szalmonellás voltam.38,8°C volt a lázam és már a gyógyszer sem segített...Majd megfagytam,úgyhogy pléddel be voltam takarózva.Apum egyből küldött hütőfürdőzni.

Utáltam,nagyon rossz volt.Knkrétan már sírtam,azt hittem odafagyok a kádba.Így lement a lázam és már csak hőemelkedésem volt.Ugye nagyon fáztam és amikor a szüleim nem figyeltek újra betakaróztam...mondanom sem kell,hogy a lázam visszament,úgyhogy mehettem újra hűteni magam:(


Szóval ha hőemelkedésed is van,a meleg fürdő nem jó,mert felmehet tőle a lázad.

Pihenj sokat,igyál meleg teát.

Én a csuklómra és a homlokamra szoktam hideg vizes (kicsavart) textil zsepit tenni.Ezt tudom ajánlani neked is!


Esetleg,ha biztosra akarsz menni kérj kölcsön a szomszédtól egy lázmérőt (gondolom arra a két perce odaadná).

15/L

2010. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"41 Fahrenheites hőmérséklet 22,6 Celsius!"

Nem vagyok hülye... természetesen az átváltott értéket írtam le a kérdésben. :)

Farenheitben 106.6 volt.

2010. okt. 30. 10:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lázas, meg van fázva! Nem kell lehűteni! 40 fokos, gyógyszerrel levihetetlen láznál kell hűtőfürdőzni, sima megfázásnál a hűtés kifejezetten árt!
2010. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!