Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit ez a lábhajlatban és mit...

Mit ez a lábhajlatban és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

"Nyugalmi állapotban" nincs benne semmi váladék, és úgy néz ki ilyenkor, hogy egy kis, fél cm-es nagyságú kör alakú területen pirosas-barnás színű a bőr.

Izzadáskor, nagy melegben, ill. ha kimarad egy-egy nap a zuhanyozás, mintha begyulladna (?). (Bakteriálisan felülfertőződik??) A pirosas folt megtellik gennyel, és kiemelkedik, mint egy "fél lufi". Pattanás- vagy kelés szerű.

(Korábban a "túlszervezett" életem miatt volt, hogy kimaradt egy-egy zuhanyozás. Akkoriban jelentkezett először, utóbbi években, főleg a szülés után volt ilyen időszak, és a nyári nagy melegben sem volt lehetőségem csak úgy zuhanyozni, mert most épp izzadok, nagyobb izzadással járó háztartási munkák után sem hagyhatom felügyelet nélkül a gyermekem, hogy zuhanyozzak, és ennyi már sajnos elég hozzá, hogy elkezdődjön begyulladni.)

Ha szárazon és tisztán tudtam tartani, visszahúzódott, csőkkent és egy idő után eltűnt benne a gennyes gyulladás, de a pirosas folt ott maradt.

Begyulladva pattanás-vagy kelésszerűnek néz ki, ezt régebben látta egy bőrgyógyász, aki azt mondta, ez nem pattanás, ne nyomjam ki, semmilyen fertőtlenítés mellett sem, mert attól csak elfertőződik, nagyobb és rosszabb lesz. Kérdésemre, hogy mi ez: Szerinte amúgy ez nem olyan betegség, amire gyógyszert vagy krémet adhatna, amúgy nincs jelentősége. Ha bármi miatt túl nagy lesz, sebészetileg meg kell nyitni. Amúgy ecetes vattát sebtapasszal odarögzítve lehet leszivatni, fél- egy vagy több napig, de vigyázni, nehogy kimarja az ecet a bőrt is.

Akkor csináltam, de ez már kb. 10 éve volt és elfelejtettem, és nem tudom, hogy csináljam, hogy ne marja ki az ecet? Ha utána bekrémezem bármivel, a krémet is beszívhatja szerintem és akkor azzal telik meg, vagy a krém anyagai nem biztos, hogy jó, ha bejutnak nyílt sebbe, vagy? (Ecettel leszívás után vérzik.) Tudom, jó lenne szabad levegőn szárítani, de olyan helyen van, hogy még ülni sem tudok, állva meg összeérő combok miatt csak terpeszben...

Tudja valaki, mi ez, milyen eredetű? (bakteriális, virus vagy más?)


2010. okt. 13. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy másik orvoshoz. 10 év alatt nagyot fejlődött a tudomány
2010. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egeto es viszketo erzes is tarsul hozza, vagy ugy erzed, mintha hangyak setalnanak, akkor ez herpesz. A herpesz megjelenhet a vegtagokon a nemi szerven, de a test barmely reszen.

Feltetlen menj el az orvoshoz, mivel a regi orvos is emiatt ajanlotta az ecettel valo lemosast, a herpesz miatt, de belsoleg is kellett volna kapnod gyullasgatlot.


Elkezdhetsz fogyasztani gyogynovenyteakat is, de feltetlen menj orvoshoz, mivel O fog adni olyan kenocsoket, amiket felvaltva fogsz tudni hasznalni.

Koromvirag es kamilla fozettel is letudod mosni, es ezt a teat belsoleg is lehet fogyasztani, es csalan teat is.

Ha netan erzed, hogy eg, bizsereg, akkor fagyasszal le koromvirag teat es ezzel simisd at, igy elkerulod azt, hogy nedvezzen.

2010. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nincs semmiféle égető vagy viszkető érzés, és amikor a bőrgyógyásznál jártam, ezt kérdeztem tőle én is. Ha nem venném észre mosakodáskor, ahogy átsiklik a kezem, észre sem venném, csak a nagysága miatt érzem, hogy ott van valami, pl. ahogy a combom összeér. Csak nem éppen esztétikus, és mégiscsak valami, amit talán el lehet tüntetni.

Nem részletezem miért, nem tudok állandóan orvoshoz futkozni, és itt időpontot is hónapok múlva kapnék (külf.). Akkoriban direkt emiatt voltam, az akkori lakóhelyemen egy elég jó nevű bőrgyógyásznál.

Elhiszem az orvosnak, hogy ez valami jelentéktelen dolog (tehát nem nemi betegség vagy daganat vagy szemölcs...stb, ami nemcsak a kinézet miatt zavaró), csak azt szeretném tudni, amiket a kérdésben írtam, hogy milyen eredetű, és ha valaki tud ilyen dologról, mit lehet tenni.

2010. okt. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!