Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől fájhat ennyire?

Mitől fájhat ennyire?

Figyelt kérdés

3 hete beteg vagyok. Kezdetben majdnem 40 fokos lázam volt és iszonyatosan köhögtem. A 3 hét alatt a köhögés egyáltalán nem csillapodott, éjszakákat nem aludtam. Voltam tüdőgondozóba, de szerencsére nincs tüdőgyulladásom. Viszont rettenetesen szúr bal oldalt a mellem alatt, minden levegővételnél és köhögésnél szenvedek. Sőt, ma már fel sem bírtam kelni az ágyból, mozdulni sem tudtam. Soha sem fájt még így semmim, egyszerűen egész nap sírok miatta, annyira fáj. Az orvos szerint a sok köhögéstől lehet hogy rekeszizom gyulladásom lett.

Valaki valamilyen házi praktikát nem tud rá? Jegelni kell, vagy forró sót kell rá tenni?)

Minden segítséget megköszönnék! :(


2010. okt. 12. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, nem tudsz vele mit csinálni, idővel el fog múlni ha már jobban leszel.
2010. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez a diagnózis tuti? vettek vért, ilyesim?

hány éves vagy?

a leírásod alapján ez a mononukleózisra is illik. kamaszkori betegség, ne aggódj, nem halálos, mindenki átesik rajta, csak van, aki észre se veszi.


[link]

2010. okt. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De normális az hogy ennyire fáj? Nem vagyok nyávogós, bírom a fájdalmat, de ez kibírhatatlan.


Egyébként 16 éves vagyok, vért pedig nem vettek tőlem. Tüdőszűrésen lefotózták a tüdőmet, és nem találtak semmit. A háziorvos annyit mondott hogy vírus, és valószínűleg begyulladt az izom, de ezt nem mondta biztosra.

2010. okt. 12. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:

szóval 3 hete beteg vagy, magas lázad van, teljesen kivagy, és meg se vizsgáltak rendesen, csak ránézésre diagnosztizáltak.

welcome to the magyar egészségügy.

én azt mondom, hogy anyukád/apukád holnap menjen el a dokihoz, és verje az asztalt, hogy vizsgáljanak meg tiszességesen, mielőtt még komoly bajod lesz, ugyanis a cikkben olvashattad, hogy a mononukleózis, bár többnyire veszélytelen, komoly szervi károsodásokat okozhat.

és ez innen nézve nagyon gyanús, hogy mononukleózis.

2010. okt. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A háziorvosom nagyon rendes, többször is megvizsgált, de ő nem hall semmit, így tovább küldött a tüdőgondozóba. Meg a háziorvos nem igazán tudja mitől fájhat ott ennyire, ez már nem teljesen az ő szakterülete.

Inkább a tüdőgyógyászra haragszom hogy képtelen volt többet mondani annál, hogy "az csak a köhögéstől van". Ahhoz képest hogy 'csak' attól van, mozdulni sem bírok.

2010. okt. 13. 01:02
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem hívd fel a dokidat, hogy nem múlt el, ugyanolyan tréül vagy, és konkrétan kérdezz rá, hogy szerinte ez nem mononukleózis-e. mutasd meg a cikket anyukádnak is.
2010. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!