Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen tuti módszert tudtok...

Milyen tuti módszert tudtok ajánlani lábköröm-gomba ellen?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 12:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Inkább házi praktikákra, mintsem egyéb gyógyszerekre gondolok.
2008. dec. 28. 12:15
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Már volt ez a kérdés (szinte ugyanígy kiírva).

Nyugodtan felejtsd el a házi praktikákat: még profi orvosi kezeléssel is elég nehezen múlik el.

A gombát ki lehet irtani - de a spórákat szinte reménytelen. Visszajön, újból és újból. És egyre mélyebben eszi be magát a bőröd alá. Egy idő múlva az lesz, hogy 3 hét, míg kiirtod - és 1 hétig leszel utána tünetmentes. Amíg a bőröd alatt rág, addig minden kencefice hatástalan. Ahogy lerágta a bőröd, onnan kezdve lehet irtani.

Ezen kívül minden cipőd, zoknid fertőtlenteni kell (nagyon erős méreggel - az egyszerű mosás hatástalan).


Gyógyszeres kezelés is van: de az erősen rongálja a májad. Nem ajánlom.

2008. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem akkor volt, amikor terhes voltam, így nálam a gyógyszer szóba sem jöhetett.

Amennyire le tudod vágni a körmöd, annyira vágd le, tisztítsd ki, betadin-nal (jódtartalma miatt jó) vagy bőrfertőtlenítő spray-jel fújd be. A körömvágást hetente kétszer, a tisztítást, fújást naponta.

2008. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a bőrgomba elleni szerek (kenőcs, spray) tényleg teljesen hatástalanok a körömgombára, merthogy a körmön nem tudnak áthatolni. Gyógyszert meg általában túlzás rá szedni, mert az az egész testben kering, és miközben pusztítja a gombát, máshol meg árt, rombolja májat, de a szervezet érzékeny mikoroorganizmus-egyensúlyát is felborítja.


Természetes ellenszerként figyelmedbe ajánlanám a teafaolajat. Illóolajakat forgalmazó helyeken lehet kapni. Hátránya, hogy drága, és ugye a tb. sajnos nem támogatja. Ez viszont áthatol a körmön is. (A teafaolaj erőteljes baktérium- és gombaölő, sebfertőtlenítésre, vízben oldva toroköblögetésre, fogmosásra is használható.) Naponta kétszer ajánlatos vele az érintett körmöt belocsolni, a legjobb fürdés után, mert akkor a köröm is felpuhul, és az olaj még könnyebben hatol át rajta. Nem mondom, hogy ez csodaszer, de nálam több hónap után nagy mértékben visszaszorította a gombát, ami el is tűnt egy időre. Aztán pár hónap múlva visszajött, de csak alig láthatóan, majd mostanában már ez is eltűnt. Szóval működik a dolog, de nem egyszerű.


Ha mégis úgy döntesz, hogy gyógyszerhez folyamodsz, vagy ha rákényszerülsz, mert annyira elhatalmasodott a gomba, akkor is jó mellette a teafaolaj, mert a gomba életfeltételeit rontja, és így kevesebb ideig kell az egyébként ártó gyógyszert szedni.

2008. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem kb. 3 éve van körömgombám. Először dokihoz mentem, aki persze felírt rá gyógyszert (ami mellesleg baromi erős és sokáig nem lehet használni, mert tönkreteszi a májad). Aztán természetesen visszatért a gomba. Sajnos a körömgombával az a gáz, hogyha egyszer megkapja az ember nagyon nehéz kiírtani, és utánna is még figyelned kell arra, hogy milyen cipőt, zoknit használsz.


Viszont figyelem!!! Én találtam egy nagyon jó kis szert a körömgombámra és eddig kb. fél év alatt lenőtt félig és szép új köröm nőtt.


A neve: SunSmile gyümölcsmosó.


Igen ez egy olyan szer, ami higított formában gyümölcsök, zöldségek mosására alkalmas. A lényeg, hogy higítás nélkül minden nap cseppencs a körmödre, illetve higított formában még áztathatod is a lábad. Ez a cég gyógynövényekből készült termékeket árul, nekem eddig nagyon bevált és remélhetőleg még fél év és le is nő a körmöm, de utánna is kell még használni megelőzés végett. Az ára kb. 2eFt. Ha kételyeid vannak, nem túl gusztusos, de tudok küldeni képet az eddigi eredményről.

2009. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!