Nálunk Európában akarják még tagadni a nyilvánvaló tényt, hogy a melegek közt terjed?
Az emberről emberre történő fertőzés a légzőszervi váladékokkal (cseppfertőzés), a fertőzött személy bőrelváltozásaival vagy az azokból kikerülő szöveti váladékkal való szoros érintkezésből eredhet. A légzőszervi váladékcseppeken keresztül történő vírus átvitel általában hosszan tartó ú. n. szemtől-szembe való érintkezést igényel, ami elsősorban az egészségügyi dolgozók esetében vagy a fertőzött beteggel egy háztartásban élő személyeknél jelent nagyobb kockázatot.
A beteg közvetlen környezetéből származó, – ezért fertőzővé vált – tárgyak is közvetíthetik a vírust. Potenciális veszélyt jelenthet a beteg ruházata ágyneműje, evőeszközei.
Tehát ha én elkapom és bele hapcizok a tenyerembe, meg fogom a kilincset, utánam pedig a kérdező és mondjuk arcához ér, máris lehet fertőzött, erről ennyit ...
Aki nem veszi figyelembe az orvosi írásokat te vagy.
A betegség nem csak szexuális uton terjed, hanem ugy is ahogy a 22-es irta.
Bárki, bármikor átadhatja
A majomhimlő vírusa ugyanis testnedvekkel, és a fekélyről leváló laphámokkal vagy váladékéval juthat emberről emberre, a hangsúly itt a kiütéseken van. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy „bárhogy”, és itt válik világossá a szoros fizikai kontaktus jelentése: ha valakinek a kezén vannak kiütések, egy egyszerű kézfogással, ha a felső-légúti nyálkahártyáin, akkor akár a beszéd során akaratlanul is távozó apró nyálrészecskékkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!