Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Idült mandulagyulladásom van,...

Idült mandulagyulladásom van, de nagyon szeretek szaunázni. Lehet belőle baj? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
Kb.6 évvel ezelőtt volt egy borzasztó mandulagyulladásom. Azóta nagyon könnyen és sűrűn begyullad, főleg a téli időszakban. Nyáron voltam fül-orr-gégésznél és ő azt mondta, hogy folyamatos a gyulladás még ha nem is fáj, ezért ki kéne venni, időpontot azonban nem kaptam már nyárra, más időpontban pedig esélytelen, hogy kihagyjak annyi időt amennyit kéne. Viszont rendszeresen szaunázok és most még nem volt semmi gond a mandulámmal csak olvastam az ellenjavallatokat és benne volt, hogy a mand. gyull. is. Na most azt nem tudom, hogy csak akkor ha ténylegesen begyullad vagy az én esetemben is? Köszönöm aki válaszra méltat.
2010. szept. 12. 08:58
 1/2 anonim válasza:

Ha valami komoly gyulladásod van nem javoslják(azt sajnos nem tudom, hogy miért), de szerintem neked nem olyan vészes. Neked nem egy igazi gyulladás van a szervezetedben, hanem egy gyengébb verzió.Én is szoktam és például a torokgyulladást helyre hozta nálam nem egyszer. Viszont, szerintem nem ártana mielőbb kivenni a manduládat, ha ilyen probléma áll fent.


Ez neked amúgy h derült ki? Mert lehet nekem is hasonló problémám van, hogy nem teljesen gyógyult meg a mandulám és azóta visszatérő panaszaim vannak.Köszi a választ.

2010. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaja nagyon szerettem volna a nyáron, de nem jött össze. Mint írtam kb. 6 évvel ezelőtt nagyon begyulladt, kb. két hétig tartott, 40 fokos lázam volt és antibiotikum injekciót kaptam, iszonyatosan fájt a torkom. Aztán elmúlt, de ha ér egy kis hideg, megfúj egy kis szél rögtön elkezd fájni és gennyedzik, sőt még nyáron is köhögtem fel néha fehér szilárd váladékot. E miatt mentem el egy fül-orr-gégészhez, ő megnyomkodta és mondta, hogy nyomásra váladék ürül, idült mandulagyulladás. Ennyi.
2010. szept. 12. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!