Vírusmutációk/oltás? Laikusként következő a gondolatmenetem: Minek strapálja magát egy vírus mutálódással, ha akadálytalanul tud terjedni? Ha valamilyen akadályba ütközik a terjedése (oltás), akkor további terjedése érdekében szükséges mutálódnia
Valaki hozzáértő cáfolná, megmagyarázná, hogy miért nem így van?
Magas lóról észosztók kíméljenek!
"Minek strapálja magát egy vírus mutálódással, ha akadálytalanul tud terjedni?"
Nem a vírus dönti el, hogy ő most mutálódik vagy sem. Egyszerűen a saját DNS-ének a másolása nem tökéletes folyamat, amibe időnként hiba csúszik. Ez a hiba lehet számára végzetes is, pl hogy nem tud tovább terjedni, és lehet olyan is, hogy attól erősebb lesz (gyorsabban, súlyosabb tüneteket okoz). Minél több a másolódás, annál nagyobb a mutáció kialakulásának az esélye. Minél több a mutáció, annál nagyobb egy olyan mutációnak a kialakulása, ami valamilyen szempontból erősebb, mint a korábbiak.
FYI: gyakorlatilag az ember is hasonló mutációk eredménye.
nem strapalja magat. a mutacio egy hiba ami masolaskor keletkezik. a hibak nagy resze eltunik mert eletkeptelen lesz a masolat vagy nem elonyosebb mint az eddigiek. de neha keletkezik olyan hiba ami elonyos valamiert vagy eletkepes marad, es ha ez el tud szaporodni ezzel a hibaval akkor onnatol az egy uj mutacio.
nyilvan minel tobb masolas van annal tobb esely van a hibakra. de ezt ugy szamold hogy egy emberben is tobb milliard ilyen masolas tortenik es ezt szorozd fel tobb milliard emberrel (plusz meg a hullamokkal is lehet).
na ez rohadt nagy szam es ebben mindig lesz egy ket olyan hibas ami a virus szempontjabol elonyos es el tud terjedni. nagyon nagy es kis szamokrol van szo.
az oltas probalja csokkenteni ezeket a szamokat de az influnal is lehet latni hogy mindig jon egy ujabb torzs egy ujabb valtozattal amire a tavalyi vagy az elotti influ fertozes altal kialakiott vedelem nem eleg azaz betegek leszunk.
A gondolatmeneted helytelen, ugyanis a vírus nem eldönti, hogy "na akkor én most mutálódok", hanem ahogy a 3. válaszadó leírta: minél több a vírusreplikáció, annál nagyobb eséllyel következnek be mutációk, amik vagy előnyösek a vírusnak, vagy nem.
Tehát minél nagyobb a vírusreplikáció, annál nagyobb az esély a mutációra. Mivel az oltottak között kevésbé terjed és bennük kisebb a replikáció, így az oltások pont, hogy védenek.
De erről volt is tanulmány: alacsonyabb átoltottság esetén nagyobb a mutációs ráta.
"3: akkor viszont az oltásnak/nem oltásnak semmi hatása nincs a mutálódásra? A 2 közt nincs összefüggés?"
Az oltás ad egy védettséget a betegség ellen, ami azt jelenti, hogy gyorsabban esik át az ember a betegségen, és általában kevésbé súlyos tünetekkel. Ez azért van, mert a szervezet gyorsabban tud reagálni a kórokozóra. Ezáltal kevesebb másolás történik a szervezetében. Ez pedig csökkenti a mutáció kialakulásának a lehetőségét. Ugyanakkor nyilván ha mégis történik mutáció, akkor csak olyan mutáció marad hosszú távon is életképes, ami ellen az adott védőoltás nem ad megfelelő védettséget. Ezért a későbbiekben esetleg módosítani kell majd a covid-oltásokon is, igazodva az olyan mutáció(k)hoz, ami ellen nem ad megfelelő védettséget a korábbi. Ilyen oltás egyébként az influenza elleni oltás is, ami évről-évre változik (és egyébként a Covid-oltások közül leginkább a Sinopharm oltásra hasonlít, azzal megegyező technológia).
A vírus és a mutáció nem gondolkodik.
Nem akarja fenntartani magát.
Véletlenszerű a történet. Nem strapálja magát, és egy vírus nem mutálódik, csak az új létrehozott vírus részecske lesz nem azonos az eredetivel.
Az élőlények is így működnek. Neked nem fog még 2 végtagod nőni, de a 10ezredik unokádnak lehet, hogy mégis lesz már, de akkor ő már azzal születik és ennek jelei már az ő elődeinél megjelennek.
A vírus nem mutálódik hanem az azt másoló sejt hibásan állít elő új vírust, ami már nem azonos az eredetivel.
Az 50x-es mutáns, ami 32 mutációt a tüskefehérjén tartalmaz... Hét meglepődnék, ha mind az 50 vagy az ominózus 32 mutáció véletlenül mind a vírus további terjedését segítené elő, mert szinte biztos, hogy nem így van
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!