Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A miómát sugárkezelik és csak...

A miómát sugárkezelik és csak aztán műtik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:47
 1/4 anonim válasza:

Szia, előre szólók, hogy nem vagyok orvos csak az édesanyámat tavaly nyár elején műtötték és egy miómából indult az egész.

Szóval, ameddig el nem rákosodott a miómája hozzá sem nyúltak évekig, pedig rendszeresen járt kezelésekre, több orvos is látta. Pont a rák diagnosztizálása előtt volt kb. két hónappal az onkológiai intézetben megnézetni, de azt mondták, hogy nem kell vele semmit sem csinálni. Majd egyszer hirtelen elöntötte a vér és kiderült, hogy rosszindulatú daganata lett a miómából.

Ekkor kivették először a méhét, majd kb. 2 hétre rá a petefészkeit is (utólag már ők sem tudják megmondani miért nem egyszerre, na mindegy).

Szóval a kérdésedre is válaszolva úgy volt, hogy kap sugárkezelést, de csak a műtét után. Végül mégsem kapott, de rendszeresen kell járnia vizsgálatokra.

Remélem nem fárasztottalak le vagy rémítettelek meg, csak azért gondoltam, hogy leírom, mert azóta az ismerőseim körében még két nőnek is elrákosodott a miómája, amire hosszú évekig minden orvos azt mondta, hogy nem kell törődni vele. Vagyis jól járj szerintem utána, hogy milyen vizsgálatok is kellenek, ha esetleg azért kérdezted mert érintett vagy benne.

2010. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az anyós mondta,h az apósnak van a végbelén mióma...ez számomra abszurd,mert én úgy tudtam(ahogy te is írtad)h csak a méhbe lehet...de lehet h csak én vok hülye?!
2010. szept. 6. 11:19
 3/4 anonim válasza:

Hát, ezt mutatsd meg akkor anyósnak :)


[link]

2010. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Még annyi, hogy én úgy tudom ott pl. polip szokott lenni.
2010. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!