Ez komoly hogy román mutáns is van már?
Egy április eleji jelentés szerint Nagy-Britanniában 43 esetben igazolták ennek a változatnak a jelenlétét.
A BRIT MUTÁNS MUTÁNSA, ALIAS E484K, NAGYOBB REZISZTENCIÁT MUTAT A VAKCINÁK ÁLTAL TERMELT ANTITESTEKKEL SZEMBEN, EZÁLTAL CSÖKKENTVE AZOKNAK A HATÉKONYSÁGÁT.
Japánban is aggódnak a mutáns mutánsa miatt, ugyanis a tokiói kórházban a minták körülbelül 70 százaléka mutatja ezt a koronavírus-változatot.
Nem adja fel a koronavírus. Már a brit mutáns is mutálódik. Romániában, a suceavai egyetemen ennek az újabb koronavírus-mutációnak a jelenlétét igazolták, amely az eddigi kísérletek alapján ellenállóbb az oltásokkal szemben.
A MINTÁT EGY OLYAN PÁCIENSTŐL VETTÉK LE, AKI A KÖZELMÚLTBAN NEM JÁRT NAGY-BRITANNIÁBAN
– írta a transindex.ro ( [link] portál. A kutatók attól tartanak, hogy rendkívül gyorsan, exponenciálisan megnő azoknak a betegeknek a száma, akik ezzel a variánssal fertőződnek meg.
Persze persze...
valamit ki kell találni, hogy tovább rettegjenek a báránykák.
Nem vagyok virológus, de ha jól értem, az történik, hogy mivel tombol a járvány, folyamatosan mutálódik is a vírus (sok beteg->a szervezetükben nagy ütemben szaporodik a vírus->nagy ütemben mutálódik is). Egy új mutáció vagy elterjed, vagy kihal. A többségük kihal. Elterjedni annál nagyobb valószínűséggel fog, minél hatékonyabban tud fertőzni a többihez képest. Előny például az, ha enyhébb tüneteket mutat (mert akkor a beteg kevésbé marad otthon), több ideig fertőz stb.
Mikor fog az oltásra való rezisztencia előnyt jelenteni a mutációknak? Akkor, ha a betegek gyakran találkoznak oltottakkal. Hiszen akkor a rezisztens vírusvariáns több embert tud megfertőzni, mint a nem rezisztens. Ha oltatlan nem találkozik oltottal, akkor nem jelent előnyt egy mutációnak, ha oltásrezisztens, hiszen pont ugyanazokat az embereket éri el, mint a nem rezisztens változatok.
És jelenleg sok az ilyen találkozás, mert az ország negyede úgy-ahogy be van oltva, a többi meg nincs. Talán még azzal van egy kis előnyünk, hogy nagyon sokféle vakcinát használtak, és így ha az egyikre rezisztens lesz egy mutáns, attól még a többire nem, tehát nem lesz akkora előnye, ami csökkenti az elterjedés a valószínűségét.
Ezt úgy lehetett volna elkerülni, ha területenként oltunk. Tehát mondjuk először beoltjuk Békés megyét (amilyen magas arányban csak lehet), aztán Csongrádot és így tovább. Így kevesebb lenne az oltott-oltatlan találkozás. De ez a hajó már elment. Az még mindig segít, ha az oltottak is hordanak maszkot meg igyekeznek távolságot tartani, mert ez nehezíti az oltásrezisztens variánsok elterjedését.
Aztán persze lehet, hogy amit itt írtam, az mind hülyeség, de amennyire az evolúció működését értem (és ebbe valamennyire beleástam magam), így kéne működnie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!