Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy igazolt COVID-ossal egy háztartásban levő szoros kontaktok nem fertőződnek meg?

Figyelt kérdés

Testvérem COVID-os volt, mára már csak az IgG pozitivitása igazolja ezt, mégis a vele egy háztartásban elő édesanyám, és a párja, akivel egy ágyban alszik, sem fertőződött meg.


Oltásuk nincs, semmilyen jellegű pozitív tesztet sem tudtak produkálni, korábban sem voltak fertőzöttek, minden nap töltöttek együtt több, mint 15 perceket maszk nélkül.


2021. márc. 28. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a családban valahogyan Apuka elkapta , de senki más a családban . Rokonoknál szintén ugyanez történt .
2021. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nalink az egesz csalad meg a kollegak is azok voltak, de en se kaptam el.
2021. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Jó kérdés. Én egy kovidos osztályban helyettesítettem 3 órát zsinórban (3*45 perc). Utána derült ki hogy pozitív lett két kislány tesztje is, mégsem lettem beteg, pedig A vércsoportom van, amit a covid nagyon szeret. Mégis ragyogóan érzem magam. Nem lehet tudni mi az oka
2021. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
34%
Úgy hogy a kovid nem létezik. Az úgynevezett fertőző betegségek sem léteznek. A spanyol nátháról egyszer sem tudták bebizonyítani hogy emberről emberre terjed. Az esetleges "járványnak" tűnő megbetegedéseket csupán az embereket érő hasonló külső behatások okozzák (időjárás, mennyiségileg vagy minőségileg nem megfelelő táplálkozás, mérgező anyagok). Állítólag Louis Pasteur is bevalotta a halálos ágyán hogy nem az úgynevezett mikróbák hanem a környezet az okozója mindennek.
2021. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

A fertőződés elég bonyolult folyamat. Megfelelő számú patogén kórokozónak kell a szervezetbe jutnia és egyénileg eltérően reagál rá mindenki immunrendszere. Mivel a folyamat túl bonyolult ahhoz hogy minden emberre egyénileg le lehessen írni, csak statisztikai megközelítéssel lehet dolgozni.

Parallel példa: gondolj a szaporodásra. Egyetlen hímivarsejt termékenyíti meg a petesejtet mégis több millióra van szükség, hogy meglegyen az esély egynek a "célbaéréséhez".

2021. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Az immunrendszer a kulso tamadasok nagy tobbseget megfogja, kulonben egyszerre folyamatosan 100 fele betegseggel kuzdenenk. De neha 1 atcsuszik a vedelmen, es akkor az megbetegit. Ketfele immunrendszer van. Van az altalanos velunkszuletett immunitas, es a kesobb kialakulo inteligens immun mukodes, a szerzett immunitas. A vakcinaval, a szerzett immunrendszert aktivaljuk, tanitjuk meg vedekezni. De ha valakinek az altalanos, veleszuletett immunrendszere is(nyal, orrvaladek,nyalkahartya, gyomornedvek, belflora) kepes megallitani a virust, akkor nem fertozodik meg, de nem is lesz vedett ellene. Es ha egyszer egy nagyobb mennyisegu virussal talalkozik, akkor valamelyik elobb utobb atjut ezen az elsodleges immunrendszeren, es megbetegedik.
2021. márc. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez genetika kérdése. Bizonyos rasszokhoz tartozó emberek hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Például a szőke-kék szeműek az SM-re, stb. Ezeknek viszont nincs mindíg látható jele, tehát így nem lehet minden esetben ránézésre megállapítani, hogy ki fog ebben vagy abban megbetegedni, ráadásul ez csak hajlam, amihez kiváltó ok is kell. És hát ráadásul ha ezt elkezdenék firtatni, az rasszizmus lenne.

A koronavírus esetén is van két géncsoport, ami fele azért, hogy lényegében ki milyen szinten esik át a covidon. A legszerencsétlenebb egybeesés esetén, aminek kb. 1% az esélye, súlyos, vagy halálos is lehet. Viszont az emberek 90%-ánál a szervezet le tudja győzni könnyedén a covidot, sok esetben még azt sem veszi észre az illető, hogy elkapta. És mivel a férj-feleség genetikai értelemben nem rokonok, logikusan reagálhat eltérő módon a szervezetük.

A legjobb megoldás egyébként az lehetne, hogy ezen gének alapján szűrnék az embereket és így állítanák fel a kockázati csoportokat, de ehhez DNS vizsgálat kellene. Az oltásokon viszont irtózatos haszon van mind a gyártóknak, mind azon politikusoknak, akik ebben a bizniszben benne vannak, így elég egyértelmű, hogy melyik utat fogják választani.

2021. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz az oka, amiért az egyre szigorúbb korlátozások sem hoznak eredményt. Egyáltalán nem ezen múlik ugyanis.
2021. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!