Aki az oltásoktól retteg, az hogy mer bevenni egy paracetamolt tablettát pl?
A paracetamol tényleg csinálhat bajt - ha rosszul alkalmazza valaki és túladagolja. Nyilván mindenki azt hiszi, hogy majd nem pont ő fogja benézni a dózist. A kockázatok súlyosak, de jól ismertek, mert paracetamol már 15 éve is volt.
Az oltásnál - érthetően - attól félnek az emberek, hogy mit fog okozni 15 év múlva. Hiába mondják a szakértők, hogy nagy valószínűséggel semmit, és ha mégis, akkor a több millióból 1-2 fő lesz érintett valami enyhébb következményben, ez nem mindenkit győz meg. Nem értik, hogy miből tudják ezt kikövetkeztetni az ezzel foglalkozók. Meg az se tesz jót a közvéleménynek, hogy a szakértők által mondott "nem tudjuk biztosan" az gyakran úgy csapódik le, mintha azt mondanák, hogy "fogalmunk sincs". Hiába tudunk valami nagy valószínűséggel állítani, a nagyközönség számára ez megfoghatatlan. Meg valahogy az előny-kockázat összehasonlítása is könnyen elsikkad (a betegségnek biztosan van hosszútávú káros hatása ugyanis, és éppen ezt előzzük meg az oltással).
A másik lényeges gyökere a problémának az, hogy sok szakértő úgy gondolkodik, hogy csak a tudományos vizsgálatból származó információkat lehet figyelembe venni. Tehát hiába oltanak már az USA-ban kismamákat, és hiába nem nőtt a körükben a fejlődési rendellenességek aránya, mivel ez nem kettős vak teszt, nem vesszük figyelembe. A textilmaszkoknál is hasonló játszódott le az elején.
"Soha nem a nep erdekeit es egeszseget neztek"
Tényleg nem? Akkor miért élünk jobban mint 500 éve? Mint 100 éve? Mint 50 éve? Miért gyógyítanak egy csomó betegséget ami régen kampó volt. Nagyon s zar egy világképed van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!