Mit jelent az, hogy valaki (akár átmenetileg) immunitást szerez egy fertőzéssel szemben? Hogy ő nem kapja el, de mást fertőzhet, vagy fertőzésre sem képes ez alatt az idő alatt?
Hogy a szervezete felismeri a kórokozót, képes lesz védekezni elleni,
és legyőzni. Ő ugyanúgy fertőzhet, ugyanúgy ott lehet a szervezetében, csak nem okoz gondokat(az ő szervezetében)
Többfélét jelenthet. A szamárköhögés esetén például a védőoltással szerzett immunitás arra elég, hogy ne alakuljanak ki a tünetek és ne legyen életveszélyes a betegség lefolyása. De megfertőződni lehet, csak nem leszel beteg.
De a másik verzióra is van példa. A régi fajta, szájon át adott gyermekbénulás vakcina a bélfalat is ellenállóvá teszi. Akit ilyennel oltottak, annak nem jut túl a gyermekbénulás kórokozója az emésztőrendszerén, nem tudja megbetegíteni. Azóta áttértek másik fajta, injekcióként beadott vakcinára (a DPT oltással egyben, ha jól tudom), amire ez már nem igaz.
Itt érintik a témát, és valószínűleg pontosabb infókat találsz majd, mint amit én emlékezetből összehordtam: [link]
@Itt te beszélsz hülyeségeket.
Mint már leírták, többféle immunitás lehetséges-de bizonyos fajtáival rendelkezők bizony simán fertőzhetnek.
Ha az emberek túlnyomó többsége immunis, kialakul a nyájimmunitás,
de még nyájimmunitás nélkül is védi az oltás ugye a beoltottakat, a nyájimmunitás tehát elsősorban a be nem olthatók érdekeit szolgálja, és esetleg teljesen vissza lehet szorítani általa az adott betegséget. Mielőtt lehülyézel másokat, érdemes elvégezni az általános iskolát. Tudod, ott mindazt megtanítják, amit én/mi leírtunk.
5-ös
Kár, hogy te pont azt erősítetted meg, amit én írtam.
Neked meg az óvodát kellett volna befejezned.
Művelődj:
Édes Istenem...
Előbb mondtam, hogy bizonyos fajta immunitást szerzettek fertőzhetnek-azaz bizonyos típusút szerzettek viszont nem.
Tehát a linkednek semmi köze ehhez.
Nem az erősítettem meg, amit te mondtál, érdemes még egyszer elolvasnod, hátha megérted.
Ne egyétek már meg egymást.
#4, hidd el, hogy van ilyen. Ezért van az, hogy szamárköhögésnél nem működik a fészekimmunizálás (nem tudod a még nem oltható 3 hónaposnál fiatalabb csecsemőt megvédeni a szamárköhögéstől úgy, hogy a szülőket újraoltod).
Koronavírusnál is vannak olyan eredmények, hogy a maszkhasználattal elérhető kisebb induló vírusdózis (tehát az, hogy mikor először találkozol a koronavírussal, akkor kisebb számú vírus jut a szervezetedbe) kialakít valamiféle immunitást, ami arra elég, hogy nagyobb valószínűséggel legyen _tünetmentes_ a betegséged. Nem arra, hogy ne kapd el. Elkapod ugyanúgy, de tünetmentes lesz a lefolyás.
Ettől még ez _csökkentheti_ a fertőzőképességet. Vagy meg is szüntetheti. A tünetmentes fertőzöttek a covid esetén átlagosan kevesebb ideig fertőznek, mint a tünetesek, mert korreláció van a tünetek erőssége és a nyálkahártya-víruskoncentráció között. A szamárköhögés esetén is segít: mivel nem jelenik meg maga a köhögés, a fertőzött kevésbé terjeszti a kórokozót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!