Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen feltételekkel mennyi...

Ilyen feltételekkel mennyi esély van a túlélésre ha elkapja az illető a koronavírust?

Figyelt kérdés

65 éves férfi, 14 éves kora óta dohányzik és alkoholista (bár ezt nem tudom mennyire lehet igaz hisz katona is volt, lehet csak úgy értette, hogy akkor itta meg az első üveg bort, stb) Ezek mellett tüdőbeteg, szívbeteg és asszem egyszer volt már infarktusa is.



Csak azért kérdezem mert holnap nekem kellene őt elfurikáznom valahová de nem szívesen teszem mert félek, hogyha elkapja nem élné túl. Aztán ott lesz rajtam a teher, hogy én fertőztem meg.


Szóval a lényeg, hogy milyen esélyei vannak? Vagy ha maszkot húzok akkor megvédhetem a fertőzéstől?

Természetesen ő biztosan nem viselne maszkot hisz ő megmondta nem fél se a vírustól se a haláltól.



2020. nov. 3. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Így azon kívül hogy te felveszed a maszkot mást nem tehetsz.

Ő eldöntötte...

Max ne melléd, hanem mögéd üljön, bár úgy is 1 levegőt szívtok. 😏

2020. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elkapja (ami nem 100%): 1:20 kb.
2020. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a halál esélye, 1:20 = 5%
2020. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maszk és szellőztetés, egyelőre ez a két legjobb fegyverünk a koronavírus ellen:)


És egyébként igen, jól gondolod, a szív és érrendszeri betegségei és a krónikus légzőszervi problémái miatt nagyon veszélyeztetett, ha elkapja jó eséllyel belehal. A leírásodból nem úgy tűnik hogy a szervezete olyan állapotban van hogy bármit is képes lenne legyőzni.

2020. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Annyi még, hogy nem volt már beteg (influenzás vagy egyéb vírusos beteg) már évtizedek óta.


Mondjuk amennyi alkoholt megiszik megtudom érteni, hogy csóró vírusoknak esélye sem volt :D

2020. nov. 3. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi voltam van-e rá valami kalkulátor.. és van..

[link]

2020. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!