Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ajánlanátok olyan C vitamint,...

Ajánlanátok olyan C vitamint, ami minimum 1000 mg-os, és nem óriási kapszula formában kell bevenni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán bírom lenyelni ezeket a borzasztó, óriási kapszulákat. A laposakkal nincs baj, de ezek a mindkét oldalról domborúak egyszerűen megakadnak a torkomon...

Jó lenne valami olyan, ami normálisan lenyelhető. Vagy kisebb tabletta, vagy lágykapszula, esetleg vízben feloldható por, vagy bármi, ami bevált.

Láttam gumivitamint is, de eddig csak gyerek verzióban, és nem ilyen nagy C vitamin tartalmút.

Multivitamin is szóba jöhet, ha abból van nekem való méret. :)



2020. okt. 20. 20:53
1 2
 11/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Sajnos egy 1 grammos (1000 mg) tabletta eleve nem kicsi, és akkor ahhoz, hogy az aszkorbinsav tablettába tudjon állni, kell még némi segédanyag is. Ezért én is inkább kisebb dózisból javasolnék többet szedni. Vagy tiszta aszkorbinsav por és abból beszedni 1000 mg-ot 3-4 részletben. Erre a célra nem kifejezetten ajánlanék rágótablettát, mert a C-vitamin rágcsálása nem annyira jó a fogaknak. Bár most megnéztem pár 500 mg-os terméket (Béres, Jutavit, Szent-Györgyi) és mindegyiknek 1 gramm fölé növelték a tömegét az adalékanyagokkal, szóval így sok értelme van... A Cetebe tablettatömegét meg nem találom sehol. A teljes nettó tömeg elvileg a dobozán van, ezt kell leosztani a tablettaszámmal, de nem látok olyan képet, amin pont ez látszana. A Tropy márkából még látok 1 g alatti (0,9 g) 500 mg-os tablettát, az 1000 mg-os kiszerelésük 1,6 grammos. A Yiya még nagy valószínűséggel szintén 1 g körüli lehet, mert abban nincsenek tömegnövelők, csak kapszulahéj, de elég drága. De ez minden kapszulásra igaz, hogy mivel ott a kapszula tartja össze a terméket, szükségtelen a sok adalékanyag, szóval kapszulás 1000 mg-os C-vitamint lehet hogy még le tudsz nyelni. A Lenkeinek is ilyen van, bár én nem komálom azt a márkát vagy a Dr. Herz.

Egyébként ha belegondolsz, az ilyen tablettáknál sokkal nagyobb falatokat nyelünk le, ha eszünk. Szóval van ennek a tablettalenyelésnek egy pszichés vetülete is.

2020. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézegetek majd párat ezzel a szemmel.

Igen, tisztában vagyok vele. Bár azért én jól megrágom az ételt, a vitamint meg ugye nem... persze, lehet pszichés oka... bármi lehet.

2020. okt. 20. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!