Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért szednek az emberek...

Miért szednek az emberek antibiotikumot megfázásra/influenzára?

Figyelt kérdés

Azt hittem, már a legutolsó tökfej is tisztában van avval, hogy nem csupán hatástalan, hanem egy világszintű - igen súlyos - problémához is hozzájárulnak vele. Ezzel szemben több ismerősöm is rendszeresen beszedi, ha megfázik, mi több, egy orvost is ismerek, aki felírja rá.

Mi a fene történik? És miért nem veszik szigorúbban az antibiotikum felírathatóságát? Csak akkor teszik majd meg ezt a lépést, amikor a baktériumok ellenállása tömegek életébe fog kerülni?



2020. okt. 3. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Az orvos azért írja fel, mert jutalákot kap érte a gyógyszergyártól, ehhez nem kell túl nagy fantázia. A hülyék meg azért szedik be, mert buták mint a sár, és nem tudnak gondolkodni.
2020. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Talán a bakteriális felülfertőződések megelőzése miatt?

De egyébként van igazság abban, amit írsz. Túl sok antibiotikumot szednek, és emiatt egyre hatástalanabbak.

2020. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak fölöslegesen szedik de nem is megfelelő ideig. Egy antibiotikumot minimum 4 napig kell szedni h hatni kezdjen. Ha hamarabb abbahagyják, csak rezisztens bacikat "gyártanak"
2020. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Te nem vagy tenálad.

Úgy is mondhatnám, hogy nem vagy magadnál.

Mármint a kérdező.

Vagy csak simán trollkodsz.

Vagy fogalmad sincs az egészségügyről.

2020. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Miért ne lenne magánál a kérdező? A kérdés helyes. A vírusos megbetegedésekre (megfazas\orthomyxovirus influenza/SARS-Cov-2 stb..) az antibiotikumok HATÁSTALANOK!! Antibiotikumok BAKTERIÁLIS fertőzésre írnak fel!!!! Legalább 7 napi kell szedni (vannak kivételek : Sumamed—-postantibiotikus hatás ) .tehát a megfázások 95% ha nem 100 virus okozza. Ám súlyos esetekben felülfertőződés miatt prophylaxis céljából fel írhatnak antibiotikumot(de ez nem úgy működik h “oo faj a torkom van itthon 2 szem ATB gyorsan beszedem).. ezt majd orvos-mikrobiológus /szakorvos / eldönti! Felesleges és nem megf. ATB használat életveszélyes helyzeteket teremthet! Szóval a kérdezőnek tok igaza van..
2020. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
A vírusos megbetegedésekre valóban hatástalan az antibiotikum. Sajnos nekem olyan az orrüregem felépítése (még műtét után is), hogy minden megfázásnál arcüreg gyulladást kapok. Sajnos ez mindig csak antibiotikumra múlik el. A háziorvosom ellenzi, ezért rendszeresen hetekig szenvedek, sűrű váladék, fejfájás, rossz közérzet. Aztán elmegyek az orr-fül-gégészhez, aki viszont azonnal ír. És voilá, kb. fél nap után kezdek jobban lenni. Engem a vírusfertőzés soha nem visel meg annyira, mint az idült, bakteriális felülfertőződés. Ha egy megfázást rögtön az orr-fül-gégésznél kezdek, akkor rendszerint azonnal kapok antibiotikumot és szteroidos orrsprayt, na, ilyenkor azonnal jobban is leszek, megspórolok magamnak kb. három-négy hét tömény szenvedést és munkaképtelenséget. Ez egyéni sajátosság, de akinek szüksége van rá, az hadd tudja már, hogy neki szüksége van rá!
2020. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdező talán arra gondol, hogy a klasszikus szopogatótabletták antibakteriális hatásúak. Egy közismert tévhit, hogy azért, mert antibiotikumot tartalmaznak, pedig nem, és ez itt a lényeg.
2020. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
61%

A torokfertőtlenítő szopogatótabletták nem vénykötelesek, a kérdező vényköteles szerekről beszél.

Antibiotikummal nem lehet "megelőzni" és teljesen fölösleges is, sőt kockázatos. Sokkal súlyosabb egészségügyi kockázata van az antibiotikum-használatnak annál, hogy egy más úton is elkerülhető esetleges másodlagos fertőzés kivédésére használjuk. Globális veszély a baktériumrezisztencia, egyéni veszély, hogy az ember leirtja a bélflóráját, csapást mér a saját szervezetésre, pont miközben az már amúgy is leterhelt.

A "megfázásos tünetegyüttest" vírusok okozzák leginkább és ha az ember nem kúrálja magát megfelelően, akkor elcsíphet bakteriális felülfertőződést. Ezt próbálják elkerültetni velünk azzal, hogy maradjunk otthon, pihenjünk, igyunk sok folyadékot és szopogassuk a torokfertőtlenítőket, melyek többségében klórvegyületek fertőtlenítik a torkunkat.

Ha nem sikerült elkerülni, azaz nem kezd el javulni az állapot 4-5 nap múltán, akkor az orvos fogja felírni a megfelelő gyógyszert, amit az utolsó piruláig be kell szedni, tünetek jelentkezésétől függetlenül. Idő előtt abbahagyva a maradék baktérium jól megjegyzi magának a kiürülő gyógyszer-maradványokat és gyorsan rezisztenciát fejleszthet rá, majd még az is bekövetkezhet, hogy újult erőre kap a fertőzés a rezisztens kórokozókkal és már nem hat rá a korábbi szer.

De sajnos amit kérdezel, az egy létező jelenség, hogy sok ember abban látja az orvos kompetenciáját, ha vényköteles szereket kap, így sokan egyenesen elvárják, hogy kapjanak valami "komoly" gyógyszert. Másrészt sokak érdeklődési körén kívül esnek az olyan globális problémák, amikben mindannyiunknak felelőssége van és tudunk tenni ellenük.

2020. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!