Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyalogatta a szemem, lehet...

Nyalogatta a szemem, lehet azért gyulladt be?

Figyelt kérdés
Tudom, nevetséges kérdés, de talán van, aki tudhatja erre a választ. Barátnőm nyalogatta a szemem, és rá egy hétre ilyen árpa szerű duzzanat kezdett kijönni a szememen. Ha a szemem mozgatom, fáj. Pislogok, fáj. Körülötte fáj. Pirosas duzzanat kezd nőni. Mi lehet? És lehet attól, hogy nyállal érintkezett a szem? Mellékesen, a lány hajlamos a herpeszre, de már rég volt neki. De gondolom szemen nem jön ki herpesz. 19/F

2020. máj. 7. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi szervezetben a szájüreg képes a legtöbb bacit elviselni. Ez azt is jelenti, hogy ott van a legtöbb.

Erre rá jön még a herpesz hajlam, akkor nincs is több kérdés.

2020. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet előtte még az ülepedet nyalogatta fényesre utána meg odakapott a szemedre és megfertőzte... az milyen fétis amúgy, ha valaki másnak a szemét nyalogatja? :D Én ilyent a kaméleonoknál láttam meg hosszúnyelvű állatoknál, amik nyalogatják a saját szemüket.
2020. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladt a barátnőd ?
2020. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, herpeszvírus nyílt sebeken keresztül is bejuthat a szervezetbe, később legyengült immunrendszernél újra jelentkezhet.

Ha viszont árpa, akkor lehet bakteriális.

Lényeg, hogy ne piszkáld.

Árpa estén bőrgyógyász tud még talán könnyíteni a fajdalmon.


Az árpa okai:

Az árpa a szemhéjszéli mirigyek gennyes gyulladása, amit bakteriális fertőzés (általában staphylococcus, ritkábban A-csoportú streptococcus) vált ki. A tályog alakja egy apró gabonaszemre hasonlít, ezért kapta a hordeum, hordeum nevet, ami latinul „árpát” jelent. A fertőzésnek számos oka lehet, például a higiénia hiánya. Az árpa kialakulását különböző kockázati tényezők is segíthetik. Ilyen a cukorbetegség vagy a legyengült immunrendszer. Ezekben az esetekben a mirigyek nem megfelelően működnek, így a baktériumok gyorsabban el tudnak szaporodni.

Az árpa kezelése:

Sose próbáljuk saját magunk az árpát kézzel kinyomni, mivel a genny tovább terjeszti a fertőzést. Az árpa általában magától kifakad, nem igényel speciális kezelést. Mindemellett kezelésében hasznos segítség lehet az infralámpa, az antiszeptikus szemkenőcs és az antibiotikumos szemcsepp. Ha néhány napon belül az árpa nem húzódik össze, keressen fel szemészeti szakrendelést.


Ne nyalogassátok egymás szemét. Nem tesz jót.

2021. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!