Szerintetek lehetne valahogy egy hét alatt tesztelni az egész országot, ez segítene a járvány leküzdésében minél gyorsabban?
#1 Azt gyorsan ki lehet mutatni. Kb 8000 Ft egy gyorsteszt... aki átesett azt biztos kimutatja, néha ad fals pozitív eredményt.
Már venni is lehet elvileg egyesével.
Ja egyébként kérdező, a pooled pcr jópofa dolog.
Hatalmas infrastruktúra kellene hozzá, és utána nehéz kérdés, hogy kiket karanténozol? 64-es pakkból mindenkit? Vagy továbn szűrsz?
Ha mondjuk lenne 500K-1 milliós PCR kapacitás akkor beleférhetne a 32-es poolokban történő levétel.
Csak mivel a fertőzöttség már eléggé szétszórt, ezért gyaníthatóan egy rakás 32-es pakkban lenne 1-1 beteg... tehát a végére ott vagyunk, hogy nem volt értelme, mert azt mutatja hogy mindenhol van beteg és vagy 10 millió tesztet megcsinálsz újra, vagy mindenkit karanténozol.
Ez az elején lett volna jópofa.
"Felállíthatnának mintavételi pontokat szerte az országban, ahová a távolságtartás fenntartásával el kellene menniük az embereknek, hogy mintát vegyenek az orrukból és torkukból. Az eredményekről sms-ben tájékoztatnák őket. Az eredmény első körben nem az lenne, hogy valaki biztosan fertőzött, hanem az, hogy a csoportjában volt fertőzött, így ő a veszélyeztetett személyek közé tartozik, és otthoni karanténba kell vonulnia."
Ez jól hangzik, de... ismerve a magyar mentalitást hányan lennének hajlandók elmenni a szűrésre ("én úgysem kapom el"), és egy 64-es csoportból hányan lennének hajlandók karanténba volnulni ("én biztos nem vagyok fertőzött, minek üljek otthon")?
Ez cégeknél lenne hasznos, vagy családoknál, öregek otthonánál.
100 fős céget elkezdesz szűrni 32-32-32
Ahol volt tovább bontod, 16-16
Csak mivel pl egy idősek otthonában is majdnem mindenki elkapja nagyon hamar (ez durva amúgy), ezért valamennyivel csökkentené a tesztek számát.
Mondjuk:
64 fős öregek otthona 64 PCR teszt helyett:
32-32-16-16-8-8-8-8-4-4-2-2-1-1-1-1-1
~18 db lenne.
De ha 64/60 a fertőzöttek száma akkor már értelmetlen kb.
Vannak ilyen kisérletek, de valójában sehol sem vált be.
2-3 negatív teszt után nyilvánítanak valakit gyógyultnak. A 64-32-16-8-4-2-1-es csoportok háromszoros vizsgálata közben változhat a fertőzöttség, azaz a jelenlegi gyakorlathoz képest többszörös költséggel járna a többnyire felesleges vizsgálatok elvégzése.
Statikus állapotok mérésére alkamas ez a módszer, de folyamatosan változó állapotra nem vált be.
Olyan helyeken lenne értelme amúgy ahol együtt élt mondjuk 3-5 ember. Ők szinte biztosan elkaphatták egymástól 1 lakásban, tehát nincs sok értelme külön kezelni őket.
Nekem olyan ötletem volt amúgy hogy ezt be lehetne vetni ELISA gyorsteszteknél is.
Ezeknek az IgG szenzitivitása 100% is lehet, azaz minden pozitív esetet kiszűr (ritkán fals pozitív azért)
Magyarul egy 5 fős család már szinte tuti lefertőződött, összepipettázzák a vérüket és ha pozitív akkor szinte biztos hogy mindannyian átestek már, és nagy eséllyel immunisak ks.
Vannak ilyen ötletelések. Pl.: egyedi lélegeztető gép helyett tömeges lélegeztető.
Kritikus meghibásodás esetén mi a helyzet? Tömeges halálozás?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!