Akik úgy vélik, hogy többször is elkapható a koronavírus, azok milyen megoldást gondolnak a problémára?
Mert ez esetben ugyebár mindenkinek az idők végezetéig otthon kellene maradnia, hiszen bárki újból elkaphatja és akkor ugyanúgy tekintendő, mintha nem szerzett volna még immunitást.
Hiába lesz oltás, ha el lehet kapni ismét, akkor a vakcina sem lesz megoldás, mert influenzára is van mégis elkapják az emberek. Tehát ez egy ördögi kör. (De az is másfél év, addigra meg mindenki éhenhal, ha otthon döglik és fél.)
Szóval ha el lehet kapni ismét, akkor sosem lesz szabad már visszatérni a normális kerékvágásba?
Az oltás nem más, mint a vírus egy darabja.
Szóval, igen, az idők végezetéig karanténban leszünk. Majd a politikusok eldöntik.
1. ha elkapta valaki, olyan 3 évre védi meg a szervezete
2. ha a lakosság 60 %-a elkapta, onnan elvileg már nem fertőz tovább
3. 1 év múlva lesz védőoltás
Hiába lesz oltás, ha el lehet kapni ismét, akkor a vakcina sem lesz megoldás, mert influenzára is van mégis elkapják az emberek.”
Az azért remélem világos, hogy mivel nem kötelező az influenza elleni védőoltás, így nem is mindenki adatja be, ennél fogva nyilvánvaló, hogy vannak, akik elkapják. Plusz influenza esetében, nem mindig ugyanaz a törzs okozza a megbetegedéseket, ennek megfelelően szabják meg, hogy adott évben milyen oltás kerül a piacra, és mivel nem nyújt életreszóló védelmet, logikus, hogy újra be kell adatni.
De az oltás nem hiábavaló, hiszen, ha lenne a mostani koronavírusra is oltás, akkor addig kellene csak otthon maradni, míg ki nem alakul a védettség, ami pl.egy influenza elleni oltás esetében kb.2 hét. Az pedig mégis csak belátható idő.
A helyzet az, hogy több mint 200 féle náthavírus létezik, amiből sok adenoasszociált vírus (AAV) de rengeteg coronavírus is létezik.
Tapasztalataink szerint a coronavírusokra pár hónapig erős immunreakció zajlik, (eleve még magas az antitestszám is) aztán csökken. Lényegében ezért kaphatod el a náthavírus évente. Ugyanakkor a memóriasejtek már segítenek a védekezésben.
Ha lesz vakcina, és nyájimmunitás, akkor a SARS-COV2 már egyrészt jelentősen kisebb arányban jelentkezik (már akkor is amikor 30%-a fertőzött a világnak), illetve a betegség lefolyása is enyhébb lehet, belesimulhat az éves influenza esetek közé.
Illetve közben már jelentősen mutálódik, és előbb utóbb nagy eséllyel a gyengébb tulajdonság terjed el. Minél kevésbé halálos egy vírus, annál jobban terjed és domináns törzs lesz.
Tehát, nem, nem leszünk bezárva. Más lesz az életünk a következő fél-1 évben, de ha rendben mennek a dolgok, akkor velünk marad a SARS2, csak "megszelidül".
Itt most tényleg az a gáz, hogy sok ember most találkozik ezzel először.
Itt te nem tudsz számolni.
Olaszoknál kb 2-4000 fertőzött súlyos állapotba hozta, 50 ezer pedig porig rombolta az egészségügyet.
Wuhanban csúcsidőben 13 kockakórház és 11-13000 kritikus súlyos beteg volt.
Tehát ezért kell lassítani az első hullámot, hogy ne tegye tönkre az eü-t. (Amivel aztán más betegségek is halálossá válhatnak! Akár egy kéztörés, vagy egyszerű baleset)
...
Utána lassan beindítani a gazdaságot és figyelni a második hullámot. Kínában ez a fázis van most.
Reményeink szerint a 2. hullám már könnyebben megelőzhető, kezelhető... amíg meg nincs a vakcina.
Ha nem alakul ki ellene immunitás, akkor is vissza lehet (és kell, mert sehová nem vezet, ha az egész világ otthon döglik) térni a normál élethez. Lehet, hogy legalább olyan fokú immunitás kialakul, hogy második vagy többedik alkalommal enyhébb megbetegedést okozzon, pl egy sima náthához hasonlót. Ha a népesség nagy részénél nem kellene súlyos megbetegedéstől tartani, akkor nyugodtan mehetne mindenki a dolgára, aki pedig így is súlyosan megbetegszik, annak egyrészt lesz hely a kórházban, másrészt már eleve olyan szinten leépült immunrendszerrel kell rendelkeznie, hogy akár egy sima nátha is lehet a kegyelemdöfés a számára. Koronavírus nélkül is vannak ilyen emberek (akár idősek, akár fiatalabb krónikus betegek), az ő felelősségük, hogy mennyire vigyáznak magukra.
Másrészt attól, hogy immunitás nincs még az idők során kifejleszthetnek olyan gyógyszereket vagy gyógymódokat, amikkel viszonylag gyorsan és sikeresen gyógyítható a betegség. Ha most is lenne erre lehetőség és nem kellene attól tartani, hogy egy-egy súlyos eset hetekre lefoglal egy kórházi ágyat, különböző eszközöket és személyzetet, akkor nem sz@rakodnának ennyit mindenféle intézkedésekkel, aki rosszul lenne, annak felírnák a gyógyszert, beszedné és minden jó lenne.
“De ha ennyire visszafogjuk, akkor a büdös életben nem lesz nyájimmuntítás! Tud itt valaki egyáltalán számolni?“
Számolj akkor kisbarátom, hogy így, szigorú korlátok mellett hány ember hal meg a vírus miatt, és hány ember halna meg, ha szabadjára engednénk. Számold bele az egészségügyi kapacitásokat is. A nyájimmunitás egy rohadt divatos fogalom mostanában, de neked sincs róla fingod se, hogy mi ez....akkoris kialakul képzeld, ha nem egyszerre lesz mindenki beteg (persze ha az egyén immunrendszere jól működik). És jelenleg ez a cél, hogy egyszerre legyen kevesebb súlyos eset. És nyilván minél nagyobb a betegszám, annál nagyobb lesz a súlyos esetek és a halálozások száma, egyszerre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!