Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régi rosszul gyökérkezelt...

Régi rosszul gyökérkezelt fog, gócos . Másnak mit csináltak vele?

Figyelt kérdés
Most gyógytömés van benne,4 hete és pár napja érzékeny lett.10 éve gyökérkezelték,rosszul ,alatta góc van.Szájsebészettel riogatnak
2010. júl. 11. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
10 éve? Akkor nem biztos, hogy rosszul csinálták meg. Minden gyökérkezelt (halott) fog eleve gócnak számít. Ha a gyökécsúcs körül gyulladás (granuloma) alakul ki, meg lehet próbálni megmenteni. Antibiotikus védelemben ki kell nyitni a gyökércsatornát, azon keresztül kiürül a genny, váladék. Utána tesznek bele ideiglenes (gyógyszeres) tömést. Ha megnyugodni látszik a folyamat, be lehet zárni a gyökércsatornát és utána jön a fedőtömés. Néha bizony hosszadalmas ez a folyamat, nekem vagy négyszer nyitotta és zárta a gyökeret egy koronás fogamban a doktor, de még a mellette levő foggyökeret is ki kellett nyitni. A gyógyszeres tömés után 1-2 nappal a csillagokat láttam, vasárnapi napon kellett visszamennem, hogy most már inkább húzza ki. De nem ment bele, szerencsére érti a szakmát, újra kivette a gyógytömést és inkább nyitva hagyta. Lassan-lassan megnyugodott a folyamat és bezárhatta a gyökereket, megúsztam húzás nélkül. Mindkettőnk részéről nagy-nagy türelem, együttműködés kellett, de megérte.
2010. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta a dokinőm,hogy anno nem lett végigtömve a gyökér ezért lett most ciszta alatta.Nem fájt,rágásra érzékeny volt,néha.Kipucolta ,és gyógytömést tett bele.4hete.Csütörtökön kell mennem vissza,eddig nem volt semmi baja,de most tegnap óta néha tompán lüktet,és a hidegre érzékeny lett.Azt mondta hogy szájsebészeten majd lecsipik a gyökér csúcsot.Na ez amit én kizártnak tartok,mert volt már hogy másik fogam kétszer vágták ,és mégis húzás lett a vége.gyógytömés okozhatja ez?
2010. júl. 11. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben így volt. A gyógytömés (CaOH)meszet tartalmaz, erősen fertőtlenít, ám okozhat egy steril gyulladást, ami miat iszonyatosan lüktethet a fog. Amint kinyílt a csatorna, mintha elvágták volna. Szóval gyökércsúcs rezekciót akar a dr.-nő csináltatni? Hááát az már nagyon végső eset, de ő tudja. (Lehet, hogy nincs türelme a nyitva kezelést folytatni.) Mit mondjak még? Majd írjál a fejleményekről.
2010. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs nyitva.Kipucolta a régi tömést,gyógyszer bele,aztán ideiglenesen betömte,azt mondta 1 hónapig így kell maradnia.kivagyok,hol érzékeny hol nem ,de csütörtökig már fél lábon is,mivel fájdalmam nincs.
2010. júl. 11. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkább nem minősítenék, de ez kb. SZTK szintű ellátás...

Nincs másik doktor? Vagy anyagi problémák vannak?

2010. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A környék legjobb fogorvosa ,maszek, nem győzi a melót.
2010. júl. 11. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

"A környék legjobb fogorvosa, maszek, nem győzi a melót."

Milyen lehet a többi...? Hogy nem győzi a melót, azt a te eseted mutatja. Ha elkezdett egy munkát, ne mással fejeztesse be és majd őrá hárítja, ha mégsem sikerül. Gyökércsúcs csonkolást csinálni nem egy nagy durranás, ha már mindenképp azt akarja, csinálja meg. Ha meg nem tudja, akkor mégsem biztos, hogy a legjobb.

Bocsánat, de a fogorvos egy bizalmi szakma, ugyanúgy, mint a nőgyógyász, vagy az órásmester :) (Én az enyémben maximálisan megbízok. Minden lehetőséget, megoldást megbeszélünk a kezelést illetően. És igaza szokott lenni:)

2010. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sokat jártam hozzá ,tudom miit beszélek.Végső megoldásnak mondta a gyökércsúcs lemetszést ,mindent elmond,még kezelés közben is hogy mit csinál.De itt nem ez volt a kérdés hogy milyen a fogorvosom.
2010. júl. 11. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, igazad van , inkább nem akarok sem a fogorvosod szakmai munkájába, sem a te lelkivilágodba avatkozni. A konkrét kérdés: másnak mit csináltak vele? Nekem kinyitották, betömték, kinyitották, betömték, kinyitották, nyitva hagyták, betömték, meggyógyult. Részemről lezárva. Javulást.
2010. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma meg volt a fogászat,elvileg minden rendben,kipucolta megint,és véglegesen letömte.Eddig jó,mert semmi fájdalom,megszűnt a hidegre való érzékenység is.Azt mondta 1 hét a kritikus,ha addig semmi baja akkor megúsztam.
2010. júl. 15. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!