Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért törnek a fogaim?

Miért törnek a fogaim?

Figyelt kérdés

Van amelyik ketté-többnyire rágófogaim, de pl az első két fogam szimplán letört, gyökértömés után 2-3 évvel. Maga a tömés (fogorvos mondta) mozog is.

Van olyan fogam, amelyik friss kenyér evésekor egyszerűen kettétört, egy másik pedig főtt tészta evése közben-szóval semmi keményre nem haraptam rá. Akkor miért törik?


2008. nov. 10. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szedsz rendszeresen gyógyszert? Egyik tanítványomnak valamelyik gyógyszer okozza a fogak törését. Orvos mondott erről valamit?
2008. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Semmi gyógyszert nem szedek, leszámítva nagyritkán 1-1 fájdalomcsillapítót.

Doki semmit nem mondott...

2008. nov. 10. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyenek a fogaim sajnos. A doki persze csak annyit mond, hogy mossam még gyakrabban. Ennek nem nagyon lehet mit csinálni, sajnos. :( Nekem is volt olyan, hogy éjszaka arra keltem, hogy valami van a számban. Hát egy rágófogam volt ezer darabra törve. Gondolhatod...
2008. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalciumhiany?Foginysorvadas?
2008. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Wow! "élmény" lehetett... nekem a mai nappal 4 fogam tört el! 1. dinnyemagtól, 2. kenyértől, 3. puhára főtt csirkehústól, 4.főtt tésztától...

Ebből 2-t egy kontár sintér csinált meg (a letört fogat még jobban letörte, mehettem a szájsebészetre kivésetni, az első két fogam V alakban fedi egymást, a fedésnél kezdett lyukadni, ez a sintér gyökérkezelte, betömte, alig 1 hónap múlva kiesett a tömés.Mint utóbb kiderült, elég ocsmányul csinálta, ezért történt az, ami.)

Tavaly elmentem egy másik fogorvoshoz, hogy fáj a bal alsó 6. erre kifúrta a bal alsó 5.-t, és betömte. azóta egyre rosszabb...

Már lassan ezért nem merek fogászatra menni, mert mindig ilyeneket fogok ki...

2008. nov. 10. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most szerencsére kifogtam egy nagyon jó fogorvost (halkan jegyzem meg, nem magán, sztk-s!). Egyszerűen szuperül csinálja a dolgát. :) Én is voltam már olyannál, hogy pl. a tömés, amit berakott, 1 héten belül kiesett, és mehettem vissza, és ez kb. 3 hónapig ismétlődött. (2. voltam)
2008. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerosomnek veletlenul mas fogat huztak ki mint amit kellett volna,most gondolkozik azon hogy perelje e be a dokit vagy sem...
2008. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalciumhiány, ill. kalcium-beépülési zavar (nem tud kellőképpen beépülni a fogadba, azért törnek). De lehet, hogy foszforból és fluoridból is kevés van a szervezetedben.
2008. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!