Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Fogpótlás igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, bocsi.

Sajnos a szüleim nem igazán foglalkotak azzal, hogy mennyi édességet ettem kiskoromban. Emlékszem, hogy olyan durva volt a helyzet, hogy a tejfogaim elrohadtak. Kicsivel azután, hogy kinőttek a csontfogak a felső jobb oldali nagymetszőfogam jobb alsó sarka kilyukadt. Szerencsére annyira foglalkoztak velem, hogy elvittek fogorvoshoz aki betömte.

Az évek során párszor lett cserélve a tömés. A tömésem mindig elszíneződött, nem fekete lett hanem olyan ezustos/szürkés. Mindig akkor volt csak szép amikor újra lett tömve és megtisztították. Nagyon régen voltam fogorvosnál de pár hete elszántam magam és elmentem egy magándokihoz. Azt hittem, hogy majd 100-200ezres árajánlattal fogok eljönni de mondta, hogy csak fogkő eltávolítás és polír kell. Megkérdeztem, hogy nem-e tömné újra az első fogam, hogy ne legyen más színe de azt mondta, hogy szerinte azon segít majd a polírozás. Szerintetek is így van? (Mert mindig csak akkor volt egységes színű amikor a régi dokim a lyukat kitisztította/kifújta(?) es betomte.) Tehát nem akarja újratömni(mert segít a polír) mert megpiszkálta és nem mozgott(pedig már 5 éves benne a tömés).

A kérdésem az, hogy szerintetek érdemes még ezzel foglalkoznom vagy inkabb csináltassak implantátumot vagy koronát? Tesóm is hasonlóan járt(de neki sokkal rosszabbak voltak a fogai), neki már a két felső nagymetszőfoga korona.

Folyton attól rettegek, hogy egyszer kiesik a tömés, nem tudok idobe elmenni orvoshoz és letörik a fogam. Ja és pár hónapja pár milliméter le is tört mind a kettő nagymetszőfogból. Szeretnék végre önfeledten mosolyogni, vigyorogni és nem azzal foglalkozni, hogy "vajon észrevette a fogam" vagy, hogy "azt hiszi, hogy rohad azert ilyen a szine".

Sokan mondták, hogy addig jó amíg saját fogam van.

Megkérdezem legközelebb az orvost, hogy ő mit gondol erről de hátha van itt is valaki aki hozzá tud ehhez szólni.

Előre is köszönöm!

21/N


2019. ápr. 7. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Direkt héj esetleg?
2019. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Addig jó amíg a sajátod, ez tény és való. Nem tudom mekkora a luk, lehet azért nem akarja kicserélni a tömést, mert az már túl nagy roncsolással járna. De létezik az inlay, amivel fel lehet építeni a fogat ilyen esetben. A másik, én nem vagyok orvos, de ha elszíneződik a tömés mentén az vagy tényleg szuvasodás, vagy tényleg felületi. Nem csinált röntgent? Ha nem akkor a helyedben csináltatnék és azzal mennék vissza. Azon látszódik ha esetleg a tömés alá van szuvasodva. Ha akkor is azt mondja semmi baja akkor is van még több választásod, vagy erősködsz hogy cserélje ki (esetleg elmondja miért nem érdemes, nem akarja) vagy megbízol benne, illetve kereshetsz egy másik fogorvost.
2019. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!