Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az összes fogam ki van gyökérk...

Az összes fogam ki van gyökérkezelve. Meg fognak maradni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 25. 07:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon határozd el, hogy mostantól kezdve nagyon-nagyon vigyázol a fogaidra, minimum napi kétszeri fogmosás - az esti soha de soha ne maradjon el, semmi miatt!!! - és félévente menj fogorvoshoz! Elég szomorú, hogy eddig nem tettél így, de eddig nagyrészt a szüleid felelőssége volt. Maholnap viszont felnőtt ember leszel, senki másra nem foghatod, ha a jelenlegi állapotnál tovább romlanak.
2019. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Utolso mar ne is haragudj de immunbetegség miatt ment tönkre.
2019. jan. 25. 12:56
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a korzeti rosszul h szepen fogalmazzak gyokerkezelte oket igy most ket ev utan huzathatom ki oket folyamatosan mert durvan begyulladt a gyokeruk. (Hianyos es nem vegig ment a gyokertomes, az egyikbe a tut is beletorte) most jarok maganrendelesre ahol ket implantatumot mar megkaptam a felso hatso harom helyere. Csak ugye ha rendes munkat vegez a korzeti akkor lehet meg par evig huztam volna.
2019. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
54%

Milyen érdekes, hogy mostanság igen sokan azt írják főleg itt a gyakorin, hogy immunbetegség miatt mentek tönkre a fogai......

A körzetis fogorvosok valóban egyre rosszabbúl dolgoznak. Volt egy fogam amit gyökérkezelni kellett volna. erre csak jól átfúrta agyontömte és azt mondta: ha letörik akkor foglya gyökérkezelni. Míg az asztisztense rögtön mondta h az már menthetetlen az a fog. és ha letörik akkor csak a gyökere marad meg és nem lehet gyökérkezelni sem koronát rárakni.

a hideg miatt szétrepedt a tömés és a fogam is négy nap múlva-meló hejen fagyóban kellett töltenem.

a gyökeret ki kellett--mi is az... ki kellett vájni vagy kalapálni vagy mi.

szóval a körzetisek valóban nem értenek semmihez.

a fogszabi elött pedig egy pici szuvas fogam volt és be kellett tömni pont ugye a fogszabi miatt. na azt is agyonfúrta és tömte. azóta is sokszor fáj. egy magándoki mondta hogyha kiesik a tömés betömheti vagy gyökérkezeli,de talán jobb lesz ha annak a hejére is implantáltatok.


amugy azért volt menthetetlen az első fogam mert nagyon fogköves volt és én nem mertem fogkőleszedésre menni, mert rémiszgettek vele. a fogkő alatt pedig szuvas volt. nemnagyon lehetett látni,mert a mellette lévő fog rá volt dőlve.

szóval hanyag voltam és gyáva, bevallom.

de már unalmas azt olvasgatni h mindíg ezzel az immunbetegséggel jönnek...MI ANNAK A PONTOS NEVE HA SZABADNA KÉRDEZNEM????

2019. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi a neve? Autoimmun eredetű megbetegedés, amikor az immunrendszered a szervezeted ellen fordul, mert idegenként azonosítja, mint egy baktériumot pl, így megpróbálja elpusztítani. Sajnos elég baj ez azoknak, akik ilyen betegséggel küzdenek, mert csak kezelhetőek, meggyógyulni a legtöbb, jelen álláspont szerint nem fog.
2019. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Autoimmun thieroiditis és Pemphigus bullosus
2019. márc. 21. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!