Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha gyenge a fogazatom, tudok...

Ha gyenge a fogazatom, tudok tenni valamit, hogy ne ezt örökölje majd a gyerekem?

Figyelt kérdés
Elég gyenge a fogazatom, sajnos gyerekkorom óta állandó problémáim vannak emiatt. A szüleimnek is ugyanez a gondja, valószínűleg tőlük örököltem. Mit tudok tenni, hogy ha majd egyszer gyereket vállalok (most még távol állok ettől), ő ezt ne örökölje? Ha megfelelő vitamonikat szedek, az elegendő ehhez? Egyáltalán elkerülhető a sok macera vagy lutri az egész?
2018. nov. 25. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szuleidé is rosszak? Ha igen, akkor egy eselyed marad: olyan ferfit keresel es azzal vallalsz gyereket is, akinek tokeletes fogazata van es a felmeoi is jo foguak. Igy genetikailag nagy esellyel a gyerekeide is jobb lesz, mint a tied.

A szuleidet azert kerdezd vagy vedd figyelembe,mert sokszor a gyerekeinken a nagyszuleik tulajdonsagai jonnek leginkabb elo. Igy akar a te akar a ferjed szuleinek jo fogazata van/lesz akkor remelheted a gyerekeid se a tiedet oroklik es lesz dominans.


A legtobb amit tehetsz mindezekto fuggetlenul:

Amikor varandos leszel maximalisan egeszsegesen elsz, szedsz vitamint, amikor megszuletnek anyatejjel taplalod oket, vigyazol a szajhigieniajukra. Nem tomod nagyobbacska krukban edesseggel. Mindig megmosod (kesobb megmosatod) a fogacskaikat az etkezesek utan. (De minimum reggel delben este es edesseg udito stb utan.)

Egeszseges eteleket adsz nekik megfelelo a kalciumbeviteluk stb. Odafigyelsz milyen fogkremet hasznalnak, milyen fogkefet es meddig mossak a fogukat. Azaz neveled oket arra, hogy ovjak a fogaikat. Es viszed oket mar pici tejfogacskas korukban fogorvoshoz, hogy kesobb is mar eleve ne feljenek a fogorvostol es jarjanak felevente. Igy meg ha rossz a genetikai alap is sokaig elhuzhatjak a kilukadast, foghuzast, inysorvadast.

A sajat fogadiert is ugyanigy tehetsz, de az nem befolyasolja semmiben a leendo gyerekeid fogait.

2018. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval. A genetikát nem tudod megváltoztatni, viszont mind a fogszuvasodáshoz, mind a fogágybetegséghez megfelelő környezet kell, ahol a genetika csak egy faktor a sok közül.

Fogmosás már a legelső fogacskától kezdve. Jegyezd meg, hogy amíg egy gyerek nem képes a szép írásra, addig a fogát sem tudja rendesen megmosni, hiába véled úgy látni. Magyarán alsó hangon a gyerek 6-7 éves koráig NEKED KELL mosnod. Nem felügyelned, hanem mosnod. Utána pedig felügyelned, ha kell, segítened.

Amilyen hamar csak lehet, szoktasd hozzá a fogászati ellenőrzésre. Ne várd meg, míg nagy fájdalmak és éjszakai virrasztásokat követően kelljen elmenni, ahol a fogorvos már nem tud mit tenni, csak életre szóló sokkoló élménnyel gazdagítani szegény gyereket, mert sajnos van az az előrehaladott, rendkívül fájdalmas és súlyos állapot, ahol lehet a fogorvos bármilyen jó szakember, egyszerűen nem lehet fájdalommentesen, akár a gyereket lefogva megoldani. Mindennapos eset... ti ezt ne várjátok meg, legyen rutin, és a világ legtermészetesebb dolga, hogy félévente fogorvoshoz jártok. És egyet jól jegyezz meg: ha te otthon szuvasodást diagnosztizálsz, az 2 dolgot jelent: az egyik, hogy az már egy előrehaladott állapot, mert laikus már csak akkor veszi észre, ha konkrétan üregképződés van, az pedig nincs a kezdeti stádiumban, amikor még akár fúrás faragás nélkül, de legalábbis fájdalom nélkül meg lehet úszni a kezelést. Másrészről: ha ott van, ahol te látod, mi lehet ott, azokon a felszíneken, amelyekre te nem látsz rá (a fogfelszínek közel 60 %-át te nem is látod sem a saját, sem gyereked szájüregében)? Nagyon általános és mindennapos probléma, hogy az emberek észre sem veszik, hogy egy csomó beteg, szuvas foguk van, mivel nem látnak rá, illetve nem is tudják, mit keressenek pontosan. És akkor sok év kihagyás után egyszer csak jön a rácsodálkozás a fogorvosi viziten, hogy nem egy rossz foga van, hanem vagy 11. Aki úgy kezdi, hogy van 1-2 rossz foga, ott már érdemes plusz egy nullát a számhoz rakni.


Aztán: nassolás. Minden olyan étel/ital, amit az emberek étkezések között fogyasztanak és savas kémhatással és/vagy cukortartalommal bírnak, az kedvez a szuvasodásnak. Vagyis, ha a gyereked egész nap teát, narancslevet kortyolgat, vagy egy csokit, gyümölcsöt majszolgat órákon keresztül, az mind mind létrehozója annak a közegnek, ahol a szuvasodást okozó baktériumok jól érzik magukat. Ha ilyesmit adsz a gyerekednek, akkor figyelj oda, hogy olyan időpontban legyen, amikor amúgy is reggelizik, ebédel, uzsonnázik, vagy vacsorázik. Köztes időben csak és kizárólag ízesítetlen, tiszta víz.

2018. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!