Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő lehet a felső két...

Fogkő lehet a felső két elülső fogaim közepén is?

Figyelt kérdés

tehát nem a 'klasszikus' helyen,mint mondjuk a fogak töve,vagy a fogak közötti rész,hanem konkrétan a legfelső két fogam elülső oldalán,felszínén is? Kb a fog közepén.


Máshol nincs fogkövem,csak még az alsó 1-2 fogam belső felszínén,'klasszikus' helyen.2 hét múlva megyek fogkő leszedésre.


2018. aug. 7. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos! Nem lehet, hogy a fogad eleve olyan? Vannak érdekes fogzománcok.A fiam fogain kb olyasmi van mint neked,neki az olyan eleve,a lányomnak az összes elülső fogai ilyenek,több fehér folt is van,ilyen a zománca.Esztétikai probléma,a fogorvos azt mondta, hogy annyi haszna van legalább,hogy ez a fajta fog erősebb.
2018. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem ilyen,egyáltalán,és nem is folt,meg nem is fehér,hanem olyan vajszínű,mint a fogkövek az alsó fogamon.Elhanyagoltam a fogmosást az utóbbi pár hónapban,ennyi történt.
2018. aug. 7. 23:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Barhol alakulhat a fogko
2018. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de ehhez ritka elhanyagolt szájhigiénia kell, már ha ez elegendő önmagában. Ezen a területen ugyanis az ajkaid mozgása, a nyál lubrikáló hatása tud érvényesülni, tehát inkább vmyen szájszárazsággal kapcsolatos állapottal kombinálva a rossz szájhigiénét tudom ezt elképzelni, de persze van az az elhanyagolt ember, akinél mindentől függetlenül előfordulhat.
2018. aug. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szerintem csak szimplán száraz a fog felülete,mert letudom szedni,tehát eltávolítható,de utána,ahogy veszem a levegőt,újra "kirajzolódik" az a kis vízszintes csík.Ha iszok vizet,kevésbé látszik,de ahogy elmegy a víz hatása,jobban kirajzolódik.Szerintem ez a szárazság miatt lehet,mert nyilván most nem fényes a fogam,mint szokott lenni,hanem le van "mattulva".


Szóval gondolom nem fogkő,mert azt nem lehet leszedni tudtommal.

2018. aug. 8. 01:11
 6/10 A kérdező kommentje:
2 hét múlvára van időpontom,addig is most hétvégétől újra elkezdem rendszeresen mosni és ápolni,mint ahogy előtte is.
2018. aug. 8. 01:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogkő bárhol lehet szóval valószínű hogy az, főleg ha mostanában nem ápoltad úgy mint régen.
2018. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fogköved nem tudod magadnak leszedni, ez sima lepedék.
2018. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

rendben,már alig várom,hogy leteljen a 2 hét és full fogkőleszedés,tisztítás,polírozás,sópolírozás,rendszeres fogmosás már most szombattól ( rendeltem elektromos fogkefét,nyelvtisztítót is,bár amúgy az rendben van,de mindenből feltankolok,többit már megvettem drogériában),szóval ugyanolyan pedánsan mindent,mint előtte világéletemben. Szerencsére nagyon szép és jó fogaim vannak,mai napig,de nyilván ez valami brutális igénytelenség volt részemről és kell azért a nagyon alapos rendberakás ( tisztítás)


Akkorát zakóztam lelkileg az elmúlt hónapokban,hogy semmilyen mértékben nem ápoltam magam.Persze fürdés,hajmosás volt,de munkám sem volt,képtelen voltam a normális életre,megviselt egy magánéleti válság és persze az is,hogy munkám sem volt,depressziós lettem.


Most már egy ideje érzek magamban annyi erőt,hogy ezen márpedig változtatok,mert van sok tervem,úgyhogy az első,hogy rendbe rakom magam, elkezdek újra dolgozni és majd jön magától a többi.Vége ennek a henyélésnek.Elegem lett saját magamból.Soha életemben nem csináltam ilyet és ezután már nem is fogok.

2018. aug. 8. 15:57
 10/10 A kérdező kommentje:
az még jellemző volt az étkezéseimre,hogy csak világos színű ételeket ettem, édességeket nem .Csirkemell, zöldségek,tojás,sajt,tejtermékek,rizs,burgonya,ilyesmi.Ha aszalt szilvát kívántam,akkor inkább turmixot csináltam és szívószállal gyorsan megittam.Valamint rengeteg mentes ásványvizet ittam/iszok és étkezés után mindig egy cukormentes Orbit.Bár naponta csak 2szer ettem. Nem lényeges, csak megemlítettem.
2018. aug. 8. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!