A fogorvos ha ránéz a fogainkra, meg tudja abból állapítani, hogy cigizünk-e?
A cigizés nem csak élettanilag romboló hatású, hanem a jelei is észrevehetőek. Alapvetően a szag, a cigiszag feltűnő, mert aki cigizik, annak a ruhája is cigiszagú, de egy idő után a bőrén is érezhető lesz (lévén, hogy a szervezet a bőrön keresztül is ürít salakanyagokat). A szájüreg az első számú érintett; a cigizés a szájüregben elszineződéseket okoz, épp úgy fogakon is, melyet egy idő után már nem lehet annyira mosni, tisztítani (a legtöbb esetben), hogy az ne legyen felismerhető. A fogak srágásak lesznek, alapvetően intenzívebb lesz a lepedékképződés, az ínyek telt színe is megfakul, a többi élettani hatásról nem is beszélve. A cigarettákban alapvetően több mint 100 féle méreganyag van, mely alapvetően károsítja a szervezetet, csökkenti az oxigénellátást a szervezetben, mely a fejlődő szervezet számára a fejlődés "sérülésést" eredményezi (kinél jobban, kinél kevésbé), így a kockázata, hogy az értelmi, érzelmi, egészségfejlődés kisebb mértékben alakul ki, megalapozott. Nem csak lerakódnak a méreganyagok a szervezetben, hanem raktározódnak is , így akár évekkel később is felszabadulhatnak a szevezetben, ezzel betegségeet, vagy átmeneti vagy tartós problémákat okozva.
Összességében elmondható, hogy még a rágózással is jobban jár az ember a cigaretta helyett, ha megérti, hogy mekkora kockázatoknak, és egészségrombolásnak teszi ki magát az ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!