Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog három hónappa...

Gyökérkezelt fog három hónappal a kezelés után még érzékeny. Normális ez Önök szerint?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon enyhe a "fájdalom", nem is annak nevezném, hanem inkább zsibogásnak, mely nem a gyökeret, hanem inkább a fog felső részét érinti. Nyomásra jelentkezik, magától egyáltalán nem érzem. Igazából evés közben sem veszem észre, csak ha az ujjammal megnyomom a fogat. A fogorvost kérdeztem a kezelés után két hónappal. Ő azt mondta, ez normális. De még mindig érzem.


Tehát mint írtam, egyáltalán nem zavaró, nem fájdalmas, csak furcsállom a dolgot. Röntgenen gondolkozom, az megmutatná a gyulladást, ha van. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm.



2017. jún. 21. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónap után már nem kellene nyomásra sem érzékenynek lenni, csináltass egy fogröntgent.
2017. jún. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Röntgen mindenképp kellene,ha gyulladás van a gyökércsúcs körül,lehet lekell müteni a gyökércsucsot.De nem biztos,hogy olyan vészes a dolog.
2017. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elmentem egy másik orvoshoz is, ő fog röntgent csinálni róla, de ez még vagy két hét. Azon is gondolkodtam, hogy elég bugyuta módon tömte be a gyökérezelt fogat: összetömte a mellette lévővel, de így a tömés eltört a másikban :/ nem győzött hüledezni a másik orvos, hogy ezt hogy gondolta az előző orvos? Szóval arra is gondoltam, hogy enaitt az "összetömés" miatt érzékeny. Mert tényleg alig érezhető. Mi van, ha a tömés miatt igazából inkább az ínnyel van kapcsolatban ez a zsibogás. Bár ennek ellentmond, hogy a felső fogtestet érzem... Na mindegy. Béna dolog :(
2017. jún. 22. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
2022. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!