Tényleg így zajlik egy gyökérkezelés?
Amíg nem tisztul ki rendesen addig nem tesz bele gyökértömést.
Műszerrel nem égette le a gyökeret? Nem éreztél égetett szagot vagy forróságot mikor csinálta?
1#
Bocsánat rosszul írtam, az ínyt szokták égetni.
Nekem sem raktak be gyógytömést mert nagyon gennyes volt, azt mondta a doki szívogassam.
Mikor kitisztult,akkor tömte be.
Ne haragudjatok, de össze-vissza osztjátok a hülyeséget. Egy gyökérkezelés akár egy évig is eltarthat, ha nem tisztul ki a csatorna. Ehhez pedig előfordul hogy nyitva kell hagyni, mert ha lezárják (akár csak ideiglenessel) akkor belobban az egész (feldagad az arc, begennyesedik...).
Leégetni meg nem a fogat vagy az ínyt égetik le (mi köze az ínynek a gyökérkezeléshez?), hanem a végleges gyökértömő anyag korona felőli végét.
A gyökérkezelés miután kiszedték az ideget tulajdonképpen fájdalommentes dolog. Persze a csatorna áttisztításakor a tű vége bökhet ahogy a gyökércsúcshoz ér (az csak rosszabb ha a beteg belemozdul) - de ez messze nem olyan fájdalom mint amit előzőleg a gyulladt fogbéllel kellett kibírni (vagy ami ennek a következménye lehetett volna: csonthártyagyulladás).
A nyitott fog vattázásáról viszont megoszlanak a vélemények. A cél az lenne a vattával hogy ne kerüljön szennyeződés (étel) a gyökércsatornába. Egy ilyen darabka egyrészt eltömíti a csatornát aminek éppenséggel ürülnie kéne, másrészt a védtelen dentinfelülethez érve az ételdarab könnyen szuvasodást idéz elő. Viszont maga a vatta sem steril (ha az is volt eredetileg, az étellel találkozva már nem lesz az) és ugyan úgy eltömítheti a csatornát, illetve szálakra esve beragadhat mint szennyeződött anyag (én nem vagyok a vattázás híve). Ennek ellenére a vattázás mellett szól hogy a betegek az esetek többségében nem veszik elég komolyan a gyökérkezelés alatt lévő fog tisztaságát, illetve nem ismerik be hogy a szájápolási szokásaikon javítani/változtatni kellene. Könnyű azt mondani hogy egy fog rosszul volt betömve, de ha ugyan olyan hanyagul volt tisztítva, mint ami eredetileg a szuvasodásához vezetett, akkor nem csoda ha a tömés mellett a foganyag tovább szuvasodott és végül gyökérkezelni kellett. Kompozit (fehér) töméseknél erre különösen oda kell figyelni, mivel ezek az anyagok a megkötésükkor zsugorodnak és rés keletkezik a szélüknél. Idővel a dentin ezt feltölti, de ez éveket jelent és addig is tisztán kellene tartani azt a fogat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!