Tényleg szükség lehet ennyi fogkezelésre, vagy átvágnak?
Neves fogorvost ajánlottak, én meg vagyok elégedve a munkájával. Súlyosabbnak gondoltam a fogproblémáim, 7 db szorult tömésre (szülés után vagyok), de állítólag csak felszíni romlás, ezért első alkalommal tömött már. És ugyanígy mindenikkel.
A páromnak egy tömésre szoruló foga van, neki egyből idegölést mondott a doki. Vázolta, hogy három alkalommal kell majd mennie, először idegölés, aztán gyógytömés, végül pedig normál tömés. Ez eddig hihető is, hiszen megtörténhet, hogy nagyobb probléma van vele. Ma volt harmadik alkalommal és ismét csak gyógytömést kapott. Állítólag majd következő alkalommal lesz végleges tömés, még nem gyógyult eléggé. Gondolom ezt ránézésre mondta, mert röntgen az nem volt.
Létezik, hogy egy fogat négy rendelési alkalmon kelljen kezelni? Abszolút nem tűnt súlyosnak laikusként, nem dagadt fel soha miatta az arca, és csak néha fájt. Mint pl. az enyéim. Három még oké, de már négyszer szép nagy összegeket elszedni durva. És ki tudja, hogy akkor valóban betömné-e. Az már biztos, hogy más orvoshoz fog menni, úgyhogy csak kíváncsi vagyok, hogy át lettünk-e verve, vagy tényleg ez az eljárás.
Létezik, és tök mindegy, hogy laikusként milyennek tűnik.
De ugye nem gondolod, hogy látatlanban itt majd valaki diagnosztizál? Ha nem bízol az orvosban, máshoz kell menni, és kész.
Nos, ha figyelmesebben olvasnál megspóroltál volna magadnak két percet, amíg olyasmit pötyögtél, amire a szövegben kitérek:
1. Nem azt kérdeztem, hogy milyen állapotban van a fog, ergo senkitől nem vártam diagnózist, hanem azt kérdeztem, hogy VALÓBAN EZ-E AZ ELJÁRÁS. Gondolom még vannak olyanok itt a gyakorin, akiknek idegölésre volt szükségük...
2. Más dokihoz fog menni, ez is benne van a szövegben.
Nekem az volt fura, hogy akinek sok problémája volt (én) annak minden fogát lehetett elsőre tömni, sokszor röntgen nélkül is, akinek pedig csak egy kezelendő foga volt, annak húzza-nyúzza az eljárást. De ha más is legalább négyszer járt orvosnál ideget kiölt fogával, akkor értem. Erről kérdeztem, kedves első.
Ez abszolút jó és korrekt eljárás. Lehet, hogy nektek csak egy kis lyuknak tűnt, de a zománc alatt lehet, hogy a dentin teljesen elszuvasodott (ez nem ritka eset azoknál, akiknek erős a zománca). Az orvos látta, hogy az ideg már menthetetlen a szuvasodás mélysége, esetleg a fogbél részleges elhalása miatt, de mivel még (részben) életben volt, ezért választotta az idegölőt, hogy a párodnak ne kelljen a kínok kínját kiállnia idegvétel közben. Aztán kapott szépen gyógyszert a csatornába, ami általban egy alkalommal is elég, azonban, ha az orvos úgy látja, hogy a csatorna belülről még nem tiszta, esetleg gennyes, akkor ismétli ezt a lépést. Majd ha egészen biztos benne, hogy fertőzés mentes a csatorna, akkor teszi bele a gyökértömést. Ha nem így tenné, és a párodnak a gyökértömés után fájna a foga, s ennek következtében esetleg el kellene távolítani, akkor meg az lenne baj.
Szóval az én meglátásom szerint abszolút korrekt az orvos, én örülnék a helyetekben, hogy nem összecsapja a kezelést, mint sok helyen.
Biztos fő szempont számotokra is, hogy a lehető legolcsóbban kapjátok meg a megfelelő kezelést, de amit meg kell csinálni, azt meg kell. Amúgy pedig, ha ennyire nem bíztok az orvosban miért nem kéritek meg, hogy részletesen magyarázza el, hogy éppen mit és miért csinál.
Egy asszisztens
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!