Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfog húzása fáj?

Tejfog húzása fáj?

Figyelt kérdés

Lyukas már, 3 éve kezdett szuvasodni, másfél évig rettentően fájt, lüktetett, sokszor kellett fájdalomcsillapítót bevennem, majd mintha elvágták volna, azóta se fáj kb másfél éve. Valószínűleg elhalt.


A fogkorona fele már le van törve, mozog is, és a röntgen alapján a gyökere is félig felszívódott (a tejfogak gyökere egyébként is kb feleakkora csak).


Mennyire fog fájni a húzása? Hány injekciót adnak?


2017. ápr. 18. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig pont hogy a tejfogak gyökere inkább dupla akkora mint a maradóké (úgy értem a koronához viszonyítva, nem méretarányosan), viszont a maradó csíra megjelenésével és előtörésével a tejfog gyökere felszívódik. Ez egyébként akkor szokott nagy problémát okozni, ha a tejfog nagyon korán teljesen menthetetlenné válik, vagy ha kiderül hogy nincs alatta csíra (gyakran előfordulhat). A hosszú és vékony gyökere miatt nagyon nehéz eltávolítani.

Ezt csak azért írtam le, mert sokan azt hiszik hogy a tejfogra nem kell annyira vigyázni, pedig mégis nagy galibát tud okozni. A te eseted más, főleg ha már mozog is. Hogy kell-e injekció, az attól függ hogy milyennek látja a fogorvos. Ha egy fordítással 1mp alatt ki tudja szedni, akkor felesleges. Maximum akkor lehet szükséges ha úgy látja hogy nehéz lesz megfognia a koronát vagy még túl stabil a fog. Felső fognál a fog tövébe (az íny alá), alsónál szintúgy az íny alá és az utolsó fog mögé (a főideghez) adja.

2017. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végülis ma nem húzta ki, hanem csak fogkőleszedés volt. Rákérdeztem az érzéstelenítésre (alsó 5-ös kisőrlő), mondta, hogy annyira mozog, hogy csak sgy minimális érzéstelenítés kell. Mivel alsó fogról nem szó, én is úgy hallottam, hogy ilyen esetben hátra is adnak. Erre is rákérdeztem, azt mondta, nem fog oda adni, mert ehhez nem kell lezsibbasztani a fél fejem :D
2017. ápr. 18. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!