Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert van az ha valakinek nem...

Miert van az ha valakinek nem sikerul a fogszabályzása?

Figyelt kérdés

2016. nov. 22. 19:31
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%

Manapság ez elég ritkán fordul elő. De én pl. élő példa vagyok rá, 4 év fogszablyzás meg sem látszódott, egyszerűen nem mozdult a fogam sehová (1 db rossz helyre nőtt szemfogam volt). A doki szerint nagyon erős csontom van. Végül kiműtötték.

Másik eset, amikor valakinek alapból sikeres a fogszabályozása de aztán kinőnek a bölcsességfogai és széttolják az egészet.Emiatt újabban már kiműtik a bölcsességfogakat még a szabályozás előtt.

2016. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet.

Amit első válaszoló írt pl mindjárt egy példa a sok közül. Illetve kettő, mert a bölcsességfogak előtörése tényleg okozhat torlódást, én is emiatt vetettem ki, pedig nem volt problémás.

Aztán elég gyakran előfordul az, hogy a páciens egyszerűen nem tartja be az utasításokat az éjszakai fogszabályozóval kapcsolatban. Sokan nem értik, hogy a fix készülék után, mikor már rendezett fogsoruk van, erre miért van még szükség. Pedig nagyon fontos, mivel a fogszabályozás alapja a fog mozgatása, ami húzó és nyomó erőkkel történik. Húzó erőre csontfelépülés, nyomásra csontlebontódás jön létre. Ez az alapja. Hiába rendeződött a fogsor, ha a fog melletti csont még nem csontosodott be eléggé, amennyiben nem fixáljuk abban a helyzetben a fogat, szépen visszavándorol az út mentén... na ez is egy példa.

Probléma lehet, ha túl korán veszik le a fogszabályozót vagy ha nem megfelelő készüléket adtak a betegnek, bár ez utóbbi elég ritka. A fogszabályozas egyre dinamikusabban fejlődik, ma már azért akkora tárház van készülékekből is, hogy vagy nagyon tapasztalatlannak kell ehhez lenni, vagy pedig idős, továbbképzésekre nemigen járó (vagy járó, csak nem használja fel az ott kapott tudást) fogorvossal kell találkozni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha idős, akkor nem fejlődik a tudománnyal! Csak van sajnos ilyen is, de ez sem gyakori, mert kötelező továbbképzésekre járni.

Ennyi jutott eszembe.

2016. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!