Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hamarosan lesz egy bölcsességfog műtétem (tehát még a fog nem nőtt ki) és nem tudom mire számítsak. Pontosan mi fog történni? Mennyire fog fájni a műtét közben és után? Körülbelül mennyi időre írnak ki a suliból?

2016. nov. 4. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A jó hír, hogy egyáltalán nem fog fájni.

A rossz hír, hogy csak a dokinak.

2016. nov. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Szia! :)

Nekem a két alsó bölcsességfogamat kellett kiműteni. Az egyiket 2 éve, a másikat 1,5 éve.

A műtét napján elmész a rendelőbe, behívnak, az orvos körbeinjekciózza érzéstelenítővel a bölcsességfogadnál. Ez egy kicsit fáj, legalábbis nekem fájt. :)

Utána kiküldenek a váróba. Amikor már elzsibbadtál, visszahívnak, becsücsülsz a székbe és a lehető legnagyobbra nyitod a szádat. Végig így kell tartanod, szóval a műtét után kicsit fájni fog ez is. Az asszisztens a szádba helyezi a nyálelszívó csövet; ezt vagy neked kell majd tartanod, vagy az asszisztens fogja.

Most fogom leírni a műtétet, gyengébb idegzetűek ne olvassák. :D

Az orvos szikével belevág az ínyedbe, ezt nem fogod érezni. Tőlem megkérdezte, hogy fáj-e. Akkor adott volna még érzéstelenítőt. A többit már én sem tudom részletesen, mert úgy döntöttem becsukom a szemem. :D

Nekem fúrni is kellett a fogat. Az egyik fogamat sikerült egyben kiszednie a dokinak, azt haza is hozhattam :D A másikat viszont 3 részben szedte ki.

Van, akinek gyorsan megvan a műtét, van, akinek tovább tart. Nekem körülbelül 30 perc volt. Miután kikerült a fog, szépen összevarrja és csíkozza. Majd tampont tesz oda, amire rá kell harapnod. Fél óra után ki lehet azt venni. A műtét után még megbeszélitek, mikor kell menni csíkozásra, mikor lesz a varratszedés. Nekem egy héttel később szedték ki és két naponta jártam csíkozásra.

A doktor ad egy listát, mit nem lehet enni (tejtermékek) és mit nem lehet csinálni (pl. emelni, szívogatni a fogad helyét).

Ha nincs otthon, szerezzetek be zselés zacsit a jegeléshez, mert hörcsögpofid lesz, bedagad az arcod. Fájdalomcsillapítót is szedni kell, mert az állkapcsodban feszítő érzés lesz. Elvégre innen kapták ki a fogad.

Amikor fekszel, ne feküdj rá a műtött oldalra, fájni fog.

A szádat csak kicsit fogod tudni kinyitni. Rágni az elején nem tudsz, vagy csak nagyon nagyon nehezen. Szívószálat sajnos nem használhatsz. Én rengeteg banánt ettem, húslevest ittam, tarhonyát nyeltem. :D

Később már rágóznod kell, persze a másik oldalon. Muszáj, hogy ki tudd nyitni a szádat, nehogy szájzárad legyen. De ezt majd az orvos fogja mondani, mikortól csináld. :)

A suliból 1-1,5 hétre írasd ki magad.

Tudom, hülyén hangzik és fölösleges ezt mondanom, de ne izgulj a műtét miatt! Minden rendben lesz. :) Egy hónap múlva már nem is fogod érezni, hogy megműtötték. :)

Sok sikert a műtéthez és mielőbbi gyógyulást kívánok! :) Ha bármi kérdésed van, írj privátban, szívesen válaszolok. :)

2016. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Engem pénteken műtöttek. A második válaszoló leírta a menetét korrekten. ;-) Saját tapasztalatból annyit mondanék, hogy nekem nem fájt az injekció sem. Közben pedig feszítő érzés lesz. Ez kellemetlen, de nem fáj. Én pénteken enni még nem bírtam, és baromira fájt, este pánikrohamom is volt, mint kiderült, az érzéstelenítőben lévő adrenalintól. De tegnap már nem fájt, simán tudok enni, csak egy kis fura érzés van ott, nem igazán tudom leírni. Nekem 2db-ban szedte ki, másfél óra volt. Pesten a Mária utcában csinálták, nagyon profik, le a kalappal.

És ne izgulj, ne félj, vigyáznak rád, semmi rossz nem fog történni. Gyors gyógyulást kívánok!

2016. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Úgy volt, hogy múlt héten műtik ki az első bölcsességfogam, de aztán meggondoltam magam mikor az orvos közölte miket fog a számban csinálni és mennyire kellemetlen lesz. Végül úgy döntöttünk, hogy altatásban veszik ki a fogaimat, így legalább egyszerre túl leszek rajta. A műtét kedden megvolt, jól viseltem szerencsére. Az arcom hihetetlenül puffadt lett, most is jegelem folyamatosan, remélem hétfőre már rendbejön. Szájzáram azt hiszem nincsen, legalábbis egész nagyra ki tudom nyitni a számat. Ma reggel viszont sírva keltem, annyira fájt. Kicsit csalódtam, mert tegnap este már egész jól éreztem magam, erre reggelre meg borzalmas lett.. Most az arcom jobb oldaláról lejjebb ment a duzzanat, nem is fáj annyira. Erősen remélem, hogy ennél már csak jobb lesz. Egyedül a szájhigéniával gyűlik meg a bajom. Minden étkezés után használom az öblögetőt amit felírtak, viszont a fogmosással eléggé hadilábon állok. Nem igazán merek/tudok nekiállni és félek hogy felszakítom esetleg a varratokat, vagy begyulladnak. 28-án megyek varrat szedésre, jó lenne ha addig semmi komoly nem történne.
2016. nov. 17. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy minden jól ment!

Szedj annyi fájdalomcsillapítót, amennyit csak lehet naponta!

A fogmosás nekem is kihívás volt. Az első pár napban csak az ellentétes oldalon mostam fogat. Szopogass Strepsilst, az elveszi a szájszagot!

A varratszedés elszakadása nem olyan vészes, de természetesen jobb elkerülni. Nekem a második műtét után pár nappal sikerült egy röhögőgörcsöt kapnom, és felszakadt pár öltés. Nem lett semmi baj vele, csak zavart, hogy "leffegett". :D

Gyógyulgass csak! :)

Bármi kérdésed van, írj csak! :)

A hosszú válaszoló voltam :D

2016. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbálok minél kevesebb fájdalomcsillapítót szedni, nehogy "hozzászokjak" és ne hasson. Ma tök jól elvoltam 2 Cataflammal, az egyiket reggel vettem be, a másikat pedig nemrég, hogy kibítjam az éjszakát, mert sajnos az a legnehezebb. :/ Lehetséges, hogy nekem is felszakadt pár öltés, mert az intubálás miatt jó sokat köhögtem, meg nekem is sikerült röhögőgörcsöt kapnom tegnap :D Ha jól érzem lifeg néhány varrat, meg az ínyem néhány helyen olyan kis puha és rücskös, mint egy agy és mintha össze se varrták volna. :'D Szóval lehetséges, hogy sikeresen elszakítottam párat. De úgy vagyok vele, hogy amíg nem gennyedzik, nem dől belőle vér és lyuk sem tátong az ínyemen, nincs nagy baj. Persze azért öblögetek, meg próbálom tisztán tartani, de nem akarok annyit görcsölni rajta.
2016. nov. 17. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!