Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtétekor...

Bölcsességfog műtétekor altatnak vagy érzéstelenítenek? Kinek hogy volt?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy lehet választani, hogy aki nagyon félős, azt inkább altassák. Én ezt nem szeretném, viszont egyszerre két fogamat kell kiműteni és reménykedem hogy ettől még kérhetem az érzéstelenítést.
2016. szept. 8. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy altatást lehet-e kérni, de gondolom magándokinál igen. Engem érzéstelenítettek (azaz próbáltak) amikor kiszedték a bölcsességfogamat, de nem ért kalap szart sem, úgyhogy végigkínlódtam a műtétet...
2016. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nemrégen szedték ki az egyik bölcsességfogam, + még egy másikat. Sima érzéstelenítéssel. Benyomtak vagy 6 inyekciót, aztán a műtét kezdetén még 6-ot. Ahogy a doki mondta, a biztonság kedvéért. Így is másfél órán át szórakoztattuk egymást.
2016. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Snorri ***** válasza:
Nem minden magánorvosnál lehet altatást kérni, de van, ahol igen, illetve a Mária utcai sebészeten is lehet, de gondolom, csak indokolt esetben. Az altatás ugye mindig kockázati tényező, és nem veszélytelen. Szerintem attól függ, hogy egy oldalon vannak-e? Sürgős-e mindkettőt egyszerre kivenni? Milyen a helyzetük? Hadilábon állsz-e a fogorvosokkal? Nekem most műtötték ki a jobb alsót, ami éppen csak kilógott az ínyből. Az én dokim nagyon ügyes, nagyon rendes, megbízom benne teljesen, de a fogorvosoktól rettegek. (soha nem volt rossz élményem, fogaim jók). Összességében azt kell mondjam, nem volt olyan vészes, pedig nagyon nehezen jött ki. Utána pár nap viszont elég kellemetlen, enni csak turmixolt levest ettem. Meg is dagadhat rendesen, de nekem tett be valami gumicsíkot, ami elvezeti a vért, váladékot, így csak picit duzzadt be. Két fog, dupla terhelés, szóval biztosan még rosszabb utána. Barátnőmnek kettőt húztak, kettőt műtöttek egyesével, érzéstelenítéssel. Másiknak hármat altatással. Ezeket átgondolva mérlegelj, de keress egy nagyon jó, és neked szimpatikus szájsebészt!
2016. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Altatásra erre felszerelt fogorvosi rendelőkben van lehetőség, általában gyerekeknél vagy vastagpénztárcájú embereknél jön szóba. Szóval a "választás" ilyen formában nem igaz...
2016. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, nagyon nem szeretném ha altatnának. Félni pedig nem félek egyáltalán, nagyon magas a fájdalomtűrő képességem:)
2016. szept. 8. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egy oldalról távolítanak el kettőt. Ha két oldalról kell, akkor általában azt már kórházi körülmények között szokták és altatnak is, állkapcsot akasztanak hozzá. Magánrendelőkben választható opció, de nem kötelező az altatás. 25-30 ezernél kezdődik.

Engem zsibbasztottak. Hátul szúrja meg ilyenkor a szájsebész az utolsó fog mögött, szinte már-már toroknál az ideget, emellett egy-két helyi érzéstelenítőt is szúr, amit szimpla fogkezelésnél, pl. tömésnél szoktak. Az idegbe szúrt szuri bika, de ki sem mondod, hogy au és már zsibbad a fél fejed.

2016. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!