Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire rossz a fogszabályzó?

Mennyire rossz a fogszabályzó?

Figyelt kérdés
1-2 hónap múlva megkapom a fogszabályzóm (sima, fém). Kíváncsi lennék mennyire rossz érzés hordani, milyen maga a fogszabályzás.

2016. aug. 26. 13:45
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem volt fogszabályzóm kb. 6 éve és nekem is sima, fém volt. Annyit tudok mondani, hogy amikor felrakták, akkor 2-3 napig csak pépes kajákat tudtam enni, semmi szilárdat nem, mert rohadtul fájt (mondjuk nekem elég szanaszét voltak a fogaim :D ). Havonta kell menni húzatni a gumikon, amik rajta vannak. Utána kicsit érzékenyebb, de az még elviselhető...Nekem sokszor kikezdte az ínyemet, de arra lehet kapni kimondott fogszabályzó viaszt. Azt nagyon ajánlom, mert ha kikezdi az nagyon tud fájni. Nekem egyébként egy évig volt fent és csodálatosan szép fogaim lettek tőle.

Remélem tudtam segíteni.

18/L

2016. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem november óta van fogszabályzóm, fém:


2 hétig nem bírtam enni szilárdat, rengeteg macera volt vele, mert elég kapa voltam, az evésemet is rontotta, a lélegzésemet is.


mára már egyenes és helyreálltak a rossz szokásaim is, de most össze kell gumiznom a két fogsoromat.


úgy összegségében kibírható, nem olyan rossz, a szépségért meg kell szenvedni


17/L

2016. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha előre bemagyaráz(tat)od magadnak, hogy rossz, akkor rosszabb lesz, mint egyébként lenne.
2016. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia:) szeptemberben lesz ket eve hogy fogszabalyzos vagyok es en is nagyon izgultam elotte, foleg mert sokan azt irtak hogy nagyon faj az elso par nap/het. Tenyleg fajt es tenyleg csak pepeset tudtam enni, azt is csak ugy hogy a kanal ne erjen a fogamhoz, de ez meg sem annyira veszes mint ahogy hangzik. Vagyis nem tudom te hogy vagy vele de en az ilyen kommentektol nagyon megijedtem. De szerintem nem kell tole egyatalan felned mert ez a fajdalom kozelsem olyan nagy mint ahogy hangzik, legalabbis nekem nem volt. Az inyemet kicsit karcolta de nem verzett szoval birhao volt. Aztan most kene hordanom nekem is azt a gumit ami elorehozza az allkapcsomat de egyreszt az elmult honapokban folyton leesett az egyik breket amibe bekene akasztani masreszt mindig elfelejtem. Mivel tobbszor is leesett (ez ugyebar alul a leghatso) csutortokon gyurut rakott ra. Na erre tudom azt mondani hogy kikeszulok tole. Egyreszt nembirta berakni szerdan mert kicsi (sot nincs is) res a fogaim kozott, ezert megreszelte kozotte ami amugy nem fajt volna ha kozben nem vagja meg veletlenul az inyemet is. Aztan egy drotot rakott a ket fog koze es egy napig benne volt hogy azzal taguljon. Csutortokon sikerult raraknia, orultem hogy sehol nem vag. Enni nem tudtam vele mert folyamat raharaptam a szamra. Aztan estere annyira kidorzsolte a nyelvemet a gyuru belsejen levo ket pocok hogy nemhogy enni nem tudtam, beszelni es nyelni sem. Hat gondoltam a fogszabalyzo is kellemetlen volt eloszor majd ezt is megszokom. Tegnap reggel is szornyen fajt ezert a dm-ben vettem viaszt ra amitol nagy jo. Egyedul fogmosasnal veszem le rola de abban a par percben is faj tole, talan meg mindig nem szoktam meg vagy nem tudom mi lesz. Es meg annyit hogy minden huzasnal ugy faj mint a felrakasnal csak nem annyira intenziven es fajdalom csillapitoval meg se erzem. Remelem tudtam segiteni:) ha barmi kerdesed lenne meg csak batran😄
2016. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem 1 éve van fent a sima fém fogszabályzó.

A legrosszabb élményem vele kapcsolatban a fogminta-vétel volt az elején.Mikor az első breketteket felrakták,eléggé zavarta a szám belsejét,de pár hét után megszoktam.Az első pár alkalomnál mintha jobban fájt/zavart volna...Nekem gumihúzás után pár napig szokott csak fájni,de kibírható.A fogorvosom eleinte nem vágta le rendesen a kiálló drótokat,sebesre kikezdte a szám,ettől szenvedtem,nem a fogfájástól.Ha neked sem vágja le,nyugodtan szólj neki,mert bánni fogod. :D

Tisztítására nagyon oda kell figyelni,nem szabad elhanyagolni,mert miután leveszik,meglátszódhat a nyoma.

2016. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Max 1 het alatt megszokod es szeretni fogod

En nm is tudom nelkule elkepzelni magam :) bar egy ev vagy fel el mulva leveszik

2016. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!