Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az egyik fogam mögé nőtt a...

Ha az egyik fogam mögé nőtt a másik fogam, akkor tényleg ki kell húzni mindkettőt?

Figyelt kérdés
Anyám szerint igen, vagy ki se lehet húzni egyiket sem. De pont a az első fogam mögé nőtt.:/

2016. aug. 25. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogorvos megnézi, és el is mondja. Ingyen.
2016. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy nem lehet kihúzni? És miért kellene mindkettőt?
2016. aug. 25. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit jobban is elmagyarázhatnád. A tejfogad mögé nőtt a maradó? Vagy a maradó a maradó mögé?

Tejfog esetében: a tejfogra a továbbiakban nem lesz szükséged, azt el lehet távolítani. Fogváltáskor a tejfog gyökere felszívódik és csak a korona marad meg. Előfordulhat hogy ez a korona beszorul a gyorsan növő maradó miatt, így azt csak fogorvos tudja eltávolítani. Szükséges kiszedni onnan, mert nem tudod mosni a fogadat a kettő között és el fog szuvasodni.

Ha a maradó van a maradó mögött, akkor egy fogszabályzós szakorvos véleményét kell megkérdezni. Jó esetben tud rá megoldást fogszabályzóval, rosszabb esetben az egyik maradót (amelyik kevésbé van bent a csontban) el kell távolítani. Tehát szó sincs arról hogy mind a kettőt ki kell szedni.

2016. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Maradandó mögé nőtt maradandó sajnos. A szemfogam mellé nem fért be vagy nem tudom és oda nőtt az első metszőfogam mögé.
2016. aug. 25. 20:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen húzás lesz, mert teljesen mögötte van.
2016. aug. 25. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Tesómnak is pontosan ugyan ez van. Bár ő nem fogja kihúzatni meg semmi úgy van vele jó helyt van ott :D
2016. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem gázos. Mi lesz ha majd csókolózni fog?
2016. aug. 25. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Eddig még nem volt neki útba.
2016. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is így volt a hátsót kihúzták azták fogszabályzót ajánlottak
2016. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a húzáson, csak a hátsót kellett.
2016. nov. 14. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!