Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Mitől ilyen érdes a...

Segítség! Mitől ilyen érdes a szájüregem? Azt hiszem, a nyálvahártyám. A szám nyílásánál két oldalt, és hátul érdes a bőr.

Figyelt kérdés
Ráadásul reggel, amikor ásítottam, fura szúrós érzés volt ott a számban, mintha feszítene, olyan volt, néha most is érzem, de lehet h csak "bejáratódott" reggel óta, vagy nem tudom. Épp be vannak gyulladva a torokmanduláim is. Ja és már vagy egy hete kellemetlen szájízem van. Szerintetek mi lehet ez az egész? Sajnos az orvoshoz már csak hétfőn délelőtt tudok elmenni :(

2016. aug. 19. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Iszol eleget? Mert ha nincs meg a napi 2-3 liter (betegen még több) akkor az okozhatja az érdesség érzést meg a kellemetlen szájízt is.
2016. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, alapvetően is sokat iszok, és mióta észrevettem a mandulagyulladást, azóta napi több bögre kamillateát is megiszok...ezért is furcsa, a kamillatea állítólag olyan hatalmas gyógyítóerejű, erre meg emellett is kijön ilyen probléma...
2016. aug. 19. 11:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy a fluor mérgező a nyálkahártyára nézve, én meg pont ma egy hete kezdtem el fluor tartalmú fogkrémet használni (Paradontax). Abba kéne hagyni a használatát??
2016. aug. 19. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet érzékeny vagy rá. Amúgy ha mérgező lenne nem árulnák, ismerősöm 10 éve ezzel mos fogat és semmi baja. De elképzelhető, hogy közre játszik, én vissza váltanék és megnézném mi lesz. Sajna más tippem nincs csak a doki :/
2016. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!