Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért érzem ezt? Mi történhet?

Miért érzem ezt? Mi történhet?

Figyelt kérdés

Két hónapja tömték a fogamat,most kb egy hete elkezdett az a fogam ha rágok fájni.Ilyen nyilaló,de inkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor a tejfogak mozognak és igy megnyomod és mintha visszamenne a fog a "helyére".:D Szval kellemetlen érzés,vagy pl ha hideg vizet iszok akkor is nyilaló fájdalom megy bele, eddig is érzékeny volt a fogam a hidegre,de ennyire nem.

Amúgy a fogamon nincs semmilyen külső változás,se a tömésen,se sehol nincs elváltozás vagy bármi furcsa.

Nem tudom mit tudnak vele csinálni...Gondolom gyökérkezelés,attól pláne félek,de legjobban hogy elveszítem...:(



2016. júl. 20. 18:41
 1/4 A kérdező kommentje:

*Egy kis javítás.:)

A nyilaló érzés inkább az ínyembe megy mintnem a fogamba,de azért ott is van egy kis kellemetlen érzés.Tényleg olyan mintha a tejfogadat ami mozog belenyomnád az inyedbe.:D Nem tudom jobban leirni bocsi. :)

2016. júl. 20. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fognyaki kopás, de gyulladás is, ezt csak fogorvos tudja megmondani, menj el mielőbb, gyökérkezelés nem fájdalmas, hiszen elérzéstelenítik. Ha időben mész, akkor nem fogják kihúzni.
2016. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem inkább úgy tűnik, hogy magas lett az a tömés és most megterhelődött tőle a fogad. Minél előbb menj vissza és csiszoltasd le egy kicsit. Hosszú távon a terheléstől valóban begyulladhat a fog és a környező szövetek. A másik hogy kompozit (fehér) tömések után normális ha egy ideig érzékeny a fog (főleg ha mély volt a tömés és nem csináltak alábélelést).
2016. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) ment a zöld :)
2016. júl. 22. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!