Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikorra lehetne fogszabályzóm?...

Mikorra lehetne fogszabályzóm? Milyen 'lépései' vannak, a felrakásnak? 13/L

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és most jött el az idő, hogy fogszabályzóra tehessek szert. :D

2 fogamat betömték (ez nekem is csalódás, pedig rendszeresen ápolom a fogaim! :( ).

Kaptam egy beutalót, a fogszabályzóm készítőjéhez. :D

Az események felgyorsítása érdekében elmentünk röntgent csináltatni, egy külön helyre , amire így már nem kell várnom. :) (mármint a röntgenre :DDDD)

Holnap megyünk a doktornőhöz, 'tudakolódni'. :DD

Sima fém fogszabályzót szeretnék, nappalit. :)

Ezen adatok tudatában, véleményeitek szerint mennyi idő lenne kb. a várakozás?

Le írnátok nekem a fogszabályzó felrakásának lépéseit, illetve személyes tapasztalatokat? :3

Válaszokat előre köszönöm, és azt is, hogy végig olvastátok, eme kissé hosszúra, kisze-kuszára sikerült kérdésemet! :))



2016. jún. 22. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem fél év volt, mire felkerült.

Az első időpontnál csak megnézte a röntgent, elmondta a lehetőségeinket (mrlyiket ajánlja, mennyibe kerül, kb. meddig kell hordani, etc). Azt hiszem ezután be kellett menni mintavételre, és az után pár héttel rakták fel.

2016. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En eloszor novemberben mentem a fogszabalyzos fogaszatra mert azelott sajnos nekem is fogat tomtek szoval ezt az egeszet szeptember 29.ota csinaltuk:D a lenyeg hogy nekem janura 26-an tettek fel szoval novembertol szamitva ugy mindennel hogy eloszor nekem is rontgen utana bekellett fizetni csekket amikor visszavittem akkor lenyomat..es nekem 2 honap mulva fel is tettek.De ez valtozo egyik baratnomnek is fel ev volt szoval boldog voltam amikor lattam hogy kicsivel tobb mint 2 honap:) Szemelyes tapasztalatom a fogszabalyzo felrakasaval az az hogy az eleje meg tok izgi utana meg nagyon unalmas:D nekem eloszor felraktak a gyuruket utana a breketteket ragasztotta es vegul az iv..Elso par nap a rossz nekem pl beszelni is nehez volt megvoltam ijedve hogy 2 evig igy lesz de nem:D kajalas is rossz volt eleinte..de ma mar fel se tunik hogy van valami a szamban:)
2016. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok! :)

Kissé le vagyok törve, mivel kiderült, hogy egy jó darabig nem lesz fogszabályzóm. :((

Kaptam 2 tappancsot (olyasmi, mint a patent kiálló része :D) a 2 első metsző fogam hátuljára, hogy a nyelvem ne nyomja a két fogam!?!? O.O

Ezt most meg kell szoknom, bár megeshet, hogy letörik, és mivel itt a szünet, nem biztos, hogy pótolni tudják.

Igazából nem zavar nagyon, bár jobban örültem volna a fogszabályzónak.

Ezt szeptember közepe felé kapom meg, ha minden igaz. :((

Örültem volna, ha egy kicsit hamarabb, de ilyen az élet...:/

Esetleg volt már itt valakinek tappancs a fogán? :D

Tanácsok, milyen volt? :)

Hogyan tisztíthatnám, hogy le ne törjön?

Köszi a válaszokat! :D

2016. jún. 23. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Olvastam a kérdésed és olyan aranyosan fogalmaztál hogy gondoltam válaszolok. Azt olvastam hogy a kis tappancsok az a kettő darab ami a metszőfogaid hátulján van/lesz azok harapásemelők amivel előkészítik a fogszabályzónakna helyet különben alul nem férnének el a tappacsok. Szóval az emelni fog a harapásodon. Remélem hogy majd könnyen megszokod a harapásemelőt és a fogszabályzót is! Egyébként a fogszabályzó szerintem egy kényelmes dolog, nekem is van :) én nagyon szeretem pedig már 27 éves vagyok és 6napja rakták fel:) Remélem tudtam segíteni ha bármi kérdésed van még írj nyugodtan, szívesen válaszolok:)
2016. júl. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! :3

Ilyen szakszerűen még senki sem világosított fel e téren.

A fogorvosom maga mondta, hogy 'felteszünk kis tappancsokat'.

Tehát, gondoltam, hát valóban ez a nevük. :DD

Én is nagyon várom már a fogszabályzóm! :D

Most már észre sem veszem a jelenlétüket. :DD

Remélem ez tényleg segít!

Egyelőre nincs kérdésem, amit feltennék, de ha lesz, akkor mindenképp! :)))

Köszi ismét! :3

2016. júl. 17. 17:11
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha tavaly nyárra nem is, de idén nyárra felrakták. :DD

Tegnap kaptam meg a fogszabályzóm, gondoltam leírom, ha esetleg valaki olvassa ezt a kérdést és arra kíváncsi, hogy körülbelül mennyi idő a folyamat.

Persze nem mindenkinek ugyanolyan, én csak egy példa voltam. :333

2017. márc. 9. 23:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!