Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kereszt harapásra adnak...

A kereszt harapásra adnak fogszabályzót?

Figyelt kérdés
11 éves vok és az orvos állandóan azt nézi hogy hogyan állnak a fogaim szerintetek fogszabályzó kéne mert mindig mondja hogy keresztharapásom van.És ha kell kellemetlen?És drága?
2010. ápr. 11. 19:07
 1/4 anonim válasza:

Szia! Nekem is keresztharapásom volt, kb. annyi idős lehettem mint te- engem az orvos küldött fogszabályzásra, és kaptam is.. éjszakai fogszabályzót, mivel voltak még tejfogaim, és segített.. hamar visszaálltak a fogaim a rendes helyükre..:) és egyáltalán nem volt kellemetlen, mondjuk az igaz hogyaz elején még szokatlan, de hamar meg lehet szokni- az anyagi részére nem tudok semmmit mondani. ez 4 éve volt és akkor még csak 2000 Ft volt, de gondolom mostanára már sokkal drágább-

jó tanács: még most menj el, mertha teljesen kifejlődik az állkapcsod akkor nagyon nehéz lesz már változtatni

2010. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

se nem kellemetlen se nem drága :) az első párnappan biztosan furcsa lesz, de meglehet szokni. Nem bizos hogy a ta kereszharapásra adnak, mivel kétfajta keresztharapás van az egyiknél a fogak nem álnak jól a másiknál az álkapocs ( az utobbi a rosszab) de ha nagyonfélsz tőla akkor megnyugtatlak : lehet hyogy kivehetőset kap. És a fiúknak tetszenek a fogszabis lányokk ;) Itt vanpár dolog amivel terelni dudod a hangsulyt a fogszabidról:

-ne kösd össze a hajad!

-ne vesd sötétszinüre a szádat (ha egyáéltalán vesded)

-ha esetleg sminkeled magad akkor a szinek ne legyenek harsányak vagy vémesek esetleg nagyon csillogóak (persze a szájfény jöhet)

2010. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mert nekem úgy van hogy a felső fogsorom teljesen eltakarja az alsót ha harapok
2010. ápr. 12. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Keresztharapáskor nem az a gond, hogy eltakarja az alsó a felsőt, hanem az, hogy nem illeszkedik egymáshoz a 2 fogsor. Olyan, mintha el lenne csúszva az egyik a másikon. Nekem is az volt a problémám, hogy eltakarta a felső fogsorom az alsót, ha összecsukom a számat. Én állandó fogszabályzót kaptam, már levették, és valamennyivel jobb lett a helyzet, de így sem tökéletes. Azt mondta a dokim, hogy ha nem csinálunk vele valamit, akkor nagyon hamar elkopnak a fogaim, úgyhogy belementem a dologba, de nem bántam meg. 11 évesen valószínűleg használni fog az éjszakai fogszabi is, mert ilyen idős korban jobban lehet változtatni a dolgokat. Nekem is van éjszakaim is, mert a kezelés befejezéséhez hordanom kell egy ideig, hogy rögzüljenek a fogak. Csak egy kicsit kellemetlen, amikor beteszem, mert feszíti a fogaimat, de hamar meg lehet szokni. 16 000 Ft-ba került, de én már elmúltam 18, úgyhogy ki kellett fizetnem a teljes árat. Neked valószínűleg sokkal olcsóbb lesz.
2010. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!