Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az aktív széntabletta miért...

Az aktív széntabletta miért fehéríti a fogakat?

Figyelt kérdés

[link]


Én tényleg nem értem :O Hogy van ez kémiailag?



2016. máj. 20. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kémiailag sehogy. A szemcsés anyag lesúrolja a lepedéket, meg egy kicsit a zománcot.
2016. máj. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Az aktív szén megköt a felületén egy csomó anyagot, többek közt azokat is, amik a fogakat elszinezik.

Mellesleg ezen a tulajdonságán alapul a méregtelenítö és haszmenés elleni hatása is.

2016. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%

Jelenleg nem létezik olyan házi módszer, amivel zománckárosítás nélkül lehetne fogat fehéríteni. Írhatnának hasonló cikket arról, hogy sósavval is lehet fogat fehéríteni, és láss csodát! Tényleg fehérebb lesz!!!

Tele van a net "olcsó és hatékony" módszereket ajánló önjelölt okoskákkal. Én inkább azt ajánlom, hogy erős fenntartásokkal kezeld az ilyen zs kategóriás cikkeket.

2016. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Én használom, egyáltalán nem szemcsés, mint pl. a szódabikarbóna, azt soha nem merném ilyesmire használni. Ahogy előttem is írják, a szén megköti a fogra tapadt kávé- és teanyomokat, de csodát azért ne várj tőle. Nekem szépen leszedte az elszíneződést, elégedett vagyok vele.
2016. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reakció nem történik, szóval ez inkább egy fizikai megkötésen alapuló jelenség, de nem mechanikailag súrolja le a fog felületét, mint egy szemcsés anyag. Az aktív szén részecskék felülete lyukacsos, ezáltal a térfogatukhoz képest hatalmas felületük van. A szén egy olyan dolog, amihez szeretnek kötődni az anyagok amúgy is. - Lásd a tested nagy része szén, végtelen kombinációja van a szénvegyületeknek. Adszorpció történik, ez lényegében felületen való megkötést jelent. Itt jön jól az a tény, hogy nagy a felülete a szenünknek.

Aktív szenet használnak például gázmaszkokban, meg szennyvizek tisztításánál is, mert jól megköti a nem kívánt anyagokat.

Nem tudom, hogy a fogak elszíneződései ellen mennyire használ, hisz azok a nem mindig csak a zománcon vannak, ahonnan könnyű eltávolítani.. De eleve szerintem nem hülyeség.

2019. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!